שתף קטע נבחר

ידיד הנרצח מגילה: "כעת אני מבין מה זה לינץ'"

אומר ל-ynet גיסו של עמוס מכלוף, תושב גילה בן 30, שנרצח וגופתו נמצאה אתמול ליד בית ג'אלה

הפעם האחרונה שבה ראו בני משפחת מכלוף את עמוס בן ה-30, תושב גילה, היתה ביום שבת בצהריים. אתמול נמצאה גופתו כשהיא כפותה ועליה סימני דקירה וסימני התעללות קשים, ליד בית ג'אלה.
עמוס יצא בשבת בצהריים, ככל הנראה כדי להשליך שקית אשפה לפח הזבל הסמוך, ומאז נעלמו עקבותיו. בתחילה בני משפחתו לא היו מודאגים. עמוס, כך סיפרו, נהג לצאת מדי פעם לפעם לטיולים רגליים באזור. אולם משנקפו השעות ועמוס בושש מלהגיע החלו בני המשפחה לדאוג. סמוך לחצות הם מסרו למשטרה הודעה על היעדרו. לבני המשפחה טענות קשות על תפקוד המשטרה. אמו של עמוס, הלנה, אמרה כי המשטרה החלה בחיפושים אחרי בנה רק למחרת היום. "במקום זה הם אמרו לי אל תדאגי הוא ילד גדול בן 30 הוא יחזור לבד'. הוא היה שקט, תמים, אפילו ילדותי קצת נשמה טובה, לא מעשן, לא שותה". עמוס הוא הבן השני מבין ארבעת ילדיהם של בני הזוג מכלוף.
את הבשורה הקשה שמעו היום בני המשפחה באמצעות הרדיו. סמוך לשעה 12 פורסמה הידיעה לפיה גופת גבר כבן 30 נמצאה ליד הכפר בית ג'אלה. "הבנו מיד שזוהי גופתו של עמוס", סיפרה אחותו הצעירה מאיה "זה בושה שכך מודיעים לנו דרך הרדיו".
שמעון ביטון, ידיד קרוב של המשפחה, סיפר ששהה באותה השעה בבית גיסו של מכלוף, אשר, שם האזינו לרדיו. "יחד שמענו שנמצאה גופה, רצתי מהר לבית אמו, הכנסתי את הראש וצעקתי שמצאו גופה. משם נסענו למחסום, החיילים שם אמרו לנו שהגופה היא בכלל גופת חייל ולא הסכימו שניכנס. פתחתי בריצה, ואחרי רצו שלושה חיילים, אבל הם לא תפסו אותי. הגעתי עד הגופה, את המחזה שנגלה לעיני אני מתקשה לתאר מרוב שהוא מחריד. הגופה היתה כולה דקורה, הרוצחים חרטו על גופו את המילים 'אללה אכבר'. מה שבטוח זה שאני כמה ימים לא אצליח לישון". גיסו של הנרצח אמר ל-ynet: "עכשיו אני מבין מה זה לינץ'"

האב בכלא

אביו של עמוס שוהה בכלא ובני המשפחה מפנים טענות קשות לשירות בתי הסוהר על כך שסירבו לשחרר את האב עד שלא יקבלו לידיהם עותק של תעודת הפטירה. "הם חשבו שאנחנו עובדים עליהם", סיפרה מאיה. הלוואי וזו היתה בדיחה". גיסו של עמוס, אשר לוי אמר "מהצהריים כבר השם שלו מתפרסם ברדיו ובטלוויזיה אבל לשב"ס זה לא הספיק".
בני המשפחה מתנגדים לביצוע נתיחה שלאחר המוות בגופה. "אחרי מה שהם עשו לו כבר לא נשאר במה לנתח", אמרה הלנה האם. שופטת בית משפט שלום בירושלים דחתה הערב את בקשת המשטרה לערוך נתיחה בגופה על אף התנגדות המשפחה. אישור זה היה נחוץ גם להמשך החקירה ומשנדחתה הבקשה הועברה חקירת הרצח למפלג התשאול במחוז.

יצחקי: רצח אכזרי

מפקד מחוז ירושלים, ניצב יאיר יצחקי, אמר כי מדובר ברצח אכזרי. "לא כמו הלינץ' שבוצע בחיילי המילואים ברמאללה, אך רצח הוא רצח", אמר יצחקי, שציין כי לא ברור האם הנרצח הגיע למטע הזיתים, בו נמצאה גופתו, מרצון או שנחטף מביתו.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
גופת הנרצח
צילום: איי פי
צילום:גלי תיבון
הנרצח עמוס מכלוף
צילום:גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
"זה רצח אכזרי". ניצב יצחקי
צילום: גלי תיבון
מומלצים