שתף קטע נבחר

מה עדיף? חתונה בקיץ או בחורף

בחורף יותר זול להתחתן ובעלי המקצוע פחות עמוסים כי יש פחות לקוחות. בקיץ יש חופש

הצעת הנישואים הרומנטית (רצוי בפאריז) כבר מאחוריכם, הכנת רשימות המוזמנים המפרכת עוד לפניכם (חכו, חכו). מתחתנים, בקיצור. אבל מתי הכי טוב לערוך את האירוע המשמעותי ביותר בחייכם, בקיץ או בחורף? קו התפר בין אירועי החורף לקיץ נמתח ממש בימים אלה, וזה זמן מצוין לבדוק את הסוגיה.
נתחיל במועד שזוכה לתמיכת רוב המתחתנים - הקיץ. מה טוב בו, אתם שואלים? ובכן, משום מה נחשב הקיץ למועד המסורתי לעריכת חתונות. הנה כמה סיבות: הסיכון להיקלע לפגעי מזג-אוויר שיהרסו לכם את האירוע קלושים. עבור סטודנטים זהו המועד היחידי בו אין לימודים. אפשר להתחתן בגן טרופי כמו שחלמתם מילדות. אנשים רגילים ללכת לחתונות בקיץ.
רוב האנשים מעדיפים להתחתן בקיץ, אומר מוטי צרפתי, הבעלים של בית הלורדים בתל-מונד, היכל אירועים הכולל מתחם מקורה ופתוח ופעיל בכל ימות השנה. אנשים מעדיפים קיץ כי מפחדים מהגשם, גם אם המקום סגור. קיץ זה סיום לימודים לסטודנטים, חופשים, יותר קל לכולם. אם אני מבין את זה? לא, אבל זו דעת הרוב.
ומה בחורף? אשה צעירה שנישאה בינואר האחרון עומדת על מעלתה המרכזית של העונה הקרה: מחירים נמוכים יותר. בגלל הביקוש הנמוך גובים בעלי האולמות וגם כל בעלי המקצוע האחרים סכומים נמוכים בכ-20% בממוצע לעומת מחירי הקיץ. השיקול המסחרי הוא שיקול מרכזי אצל רבים, אומרת כלת החורף. הכול יותר זול כי זאת לא העונה הבוערת. חוץ מזה, אין סכנה של לחות שיכולה להרוס את התספורת, והאיפור לא נוזל. כל בעלי המקצוע גם הרבה פחות עמוסים, ולכן מקבלים מהם הרבה יותר תשומת לב. גשם? מה זה משנה, ממילא מדובר במקום סגור. רוב האנשים בוחרים להתחתן בקיץ כי הם פשוט לא רוצים להיות שונים.
צרפתי מאשר כי בחורף הביקוש יותר נמוך, ואז המחירים הופכים הרבה יותר אטרקטיביים. אצלו עולה מנת קיץ 38 דולר פלוס מע"מ. בחורף תשלמו 32 דולר פלוס מע"מ לאותה מנה בדיוק, וזה יכול להיות חיסכון משמעותי. גם כל בעלי המקצוע מורידים מחירים, וזה השיקול אצל אנשים שבוחרים בחורף, הוא אומר.
ומה עם עונת הביניים? זו גם אופציה לא רעה בכלל: אפשר לערוך קבלת פנים בחוץ ואירוע בחלל מקורה. הצ'ופר: אין לחות כבדה. לדברי גורמים בענף, השנה קיבל חודש אוקטובר תנופה משמעותית, כיוון שספטמבר הוקדש כמעט כולו לחגים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתחתנים? עונות המעבר הן אופציה כדאית
מומלצים