שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  פלייבוי: ח"כ יגאל ביבי ביצע עבירה אתית

  הוגשה תלונה לועדת האתיקה של הכנסת בגין איום לכאורה שהשמיע ביבי נגד דורית ענבר

  חברת פליי.טי.וי, נציגת "פלייבוי" בישראל, הגישה אתמול (ראשון) תלונה לועדת האתיקה של הכנסת נגד ח"כ יגאל ביבי, מיוזמי "חוק הפורנו". התלונה הוגשה בעקבות איומו של ח"כ ביבי על עו"ד דורית ענבר, יו"ר המועצה לשידורי כבלים ולווין כי "תיתן את הדין" אם תחליט ששידורי פלייבוי כשרים גם אחרי החוק החדש שעבר. האיום הושמע ביום חמישי האחרון, במהלך יום עיון בנושא "זנות, פורנוגרפיה ומלחמה", שנערך בסינמטק ת"א. בפאנל בו הושמע האיום נכחו גם ח"כ זהבה גלאון (מר"צ) ועו"ד רון גזית, פרקליט פליי.טי.וי. דורית ענבר סירבה להתייחס לידיעה.
  ח"כ ביבי מציג גירסה שונה. "בחודשים האחרונים פליי.טי.וי. מפסידים הרבה מיליונים, והמטרה שלהם – לזכות בבג"צ – מקדשת את כל האמצעים", מסביר ביבי. "ההתנהגות שלהם מחפירה. כדי שהתועבות שלהם ימשיכו להיות משודרות, לא אכפת להם להמשיך ולהשמיץ את האדם שהגיש את החוק. זה לא שווה התייחסות".

  -מה אירע בפאנל?

  "בדיון היא אמרה את דעתה ואני אמרתי את דעתי. אני ביחסים טובים עם דורית והיא עושה את עבודתה נאמנה. הבעיה הייתה בתקלה בהעברת מכתב התחייבות, שנתן לנו נציג המועצה, בעת הדיונים בוועדת החינוך, לפני שהחוק עבר. קיבלנו התחייבות בכתב שעל פי החוק הנוכחי, פלייבוי וערוצים דומים אינם יכולים להיות משודרים. את המכתב הזה שלחתי למועצה כדי להראות שהחוק מתבסס על החלטת המועצה, והיא אמרה שלא קיבלה את המכתב הנ"ל בו כתוב מפורשות שפלייבוי נמצא באותה קטגוריה".

  -האם איימת כי "תיתן את הדין" אם תקבל החלטה השונה מדעתך?

  "איזה איום ואיזה בטיח, אני מאיים? אמרתי שמי שלא העביר לה את המכתב צריך לתת את הדין. זו חוצפה ועזות מצח, שבעד בצע כסף, הם מוכנים לשקר. אני רואה את זה בחומרה רבה".

  על מה הלחץ?

  אחרי אישור "חוק הפורנו" בכנסת, הוסרו ערוצי הפורנו והאירוטיקה מחברות הכבלים ומחברת הלווין. בתגובה, עתרה חברת פליי.טי.וי לבג"צ בדרישה לאפשר את שידור הערוץ, שלטענתה, אינו מוגדר כ"פורנוגרפיה" על פי החוק החדש. בג"צ הורה למועצה לשידורי כבלים ולווין להכריע בסוגיה, ועל פי לוח הזמנים שקבע בית המשפט, היא מחויבת למסור את החלטתה בשבועיים הקרובים. בימים אלה מגובשת חוות דעת סופית בנושא שתובא להכרעת חברי המועצה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אתר הכנסת
  ביבי. איים?
  אתר הכנסת
  ענבר. אויימה?
  לאתר ההטבות
  מומלצים