שתף קטע נבחר

כ-190 הרוגים בפיגוע באי באלי

התקפת טרור באינדונזיה: פצצות הוטמנו בשני מועדונים באי הפופולארי, וגרמו למותם של תיירים רבים. כ-130 נפצעו. עד ראייה: "ראיתי גופות בכל מקום". פיצוץ נוסף אירע סמוך לקונסוליה האמריקנית באי. איש לא נפגע. ארה"ב הזהירה לאחרונה מפני מתקפה של קיצונים מוסלמים במדינה

הבוקר (יום א') עלה ל-187 מספר ההרוגים בפיצוץ מטעני החבלה אמש בשני מועדוני הלילה באי האינדונזי באלי. כ-130 בני-אדם נוספים נפצעו בפיגועים.
ההערכה היא, כי מרבית ההרוגים הם תיירים שביקרו באי, רובם מארה"ב, אוסטרליה, בריטניה וגרמניה. מייד לאחר הפיצוץ פרצה שריפה גדולה במועדונים, שהתפשטה לאזורי בילוי נוספים וגרמה למותם של רבים. כוחות ההצלה במקום מחפשים עדיין אחר ניצולים. "מדובר באירוע הטרור הנורא ביותר בהיסטוריה של המדינה", אמר מפקד משטרת אינדונזיה, שסירב לגלות מי, לדעתו, אחראי לפיגוע.
ארה"ב גינתה בחריפות את הפיגוע באי באלי. "זה היה מעשה טרור מתועב", נאמר בהודעת השגרירות בג'קרטה. ארה"ב הציעה לאינדונזיה עזרה בלכידת האחראים לפיגוע.

סדרת הפיצוצים

הפיצוץ אירע באיזור התיירות שבאי האינדונזי, שנחשב לאחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בעולם. פיצוץ נוסף אירע במקביל במרכז העיר דנפאסאר, בירת באלי. הפיצוץ היה במרחק של 250 מטרים מהקונסוליה האמריקאית באי. בפיצוץ זה לא היו נפגעים.
אחד הניצולים סיפר, כי מעוצמת ההדף קרס הבניין בו שכן המועדון וקירות העץ שמאכלסים אותו החלו להישרף. "החלה מהומה אדירה וכולם ניסו להיחלץ מהפאב. כשיצאתי משם ראיתי גופות בכל מקום", סיפר האיש.
דובר המשטרה המקומית מסר, כי נפתחה חקירה ועדיין לא ידוע מי אחראי לפיגועים. כוחות ביטחון רבים נפרסו באי בניסיון לאתר את האחראים לפיגוע.
שעות אחדות לפני האירוע בבאלי התפוצצה פצצה באי אינדונזי אחר, ליד נציגות הפיליפינים. איש לא נפגע.
מפקד כוחות המשטרה באינדונזיה הוסיף בדרכו לבאלי, כי "לאור מספר הקורבנות העצום - יש להניח שאכן מדובר בפיגוע טרור".
אינדונזיה - שרוב אזרחיה מוסלמים - נחשבת לבסיס של מספר קבוצות טרור וידעה בעבר אי-יציבות רבה. בעבר פרסמה ארה"ב התרעות רבות על חשש מפיגועים במדינה, ולאחרונה אף פרסמה השגרירות האמריקנית בג'אקרטה אזהרה לכל האזרחים האמריקנים כי עליהם לשמור על עירנות בשל החשש מניסינות פיגוע של ארגון אל-קאעידה. השגרירות עצמה נסגרה החודש למספר הימים בשל התרעות דומות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מקום אחד הפיצוצים
צילום: רויטרס
מומלצים