שתף קטע נבחר

אביו של הרוצח: "הייתי מוכן להתחלף עם דרק רוט"

אהוד אלוני, אביו של ארבל, העיד בבית המשפט במסגרת תביעת פיצויים שהוגשה נגדו. הוא אמר: "עשיתי כל שביכולתי כדי למנוע מבני לבצע עבירות פליליות"

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב העיד היום (א') אהוד אלוני, אביו של ארבל אלוני, מי שהורשע יחד עם חברו, משה בן איבגי ברצח נהג המונית דרק רוט בשנת 1994. אלוני העיד במסגרת תביעת פיצויים שהגישה גילה רוט, אשתו של דרק רוט, נגד בני משפחה הרוצחים, משרד החינוך, משרד העבודה והרווחה והמשטרה.
במהלך עדותו אמר אלוני, עורך דין במקצועו וקצין משטרה לשעבר, כי עשה ככל יכולתו על מנת למנוע מבנו לבצע עבירות פליליות. לדבריו, כהורים, הבינו הזוג אלוני, שבנם סובל מבעיות התנהגות ומבעיות אלימות כאשר החל את חטיבת הביניים, והתקיימו נגדו מספר הליכים פליליים. אהוד אלוני העיד היום בהתרגשות ואמר: "אני מוכן להתחלף עם דרק רוט, הייתי מוכן להיות במקומו. איזו פעולה הייתי יכול לעשות מעבר למה שעשיתי?", האב סיפר עוד כי רשם את בנו לפנימייה צבאית בתקווה שבדרך זו יפסיק עם ההסתבכויות הפליליות. נגד ארבל אלוני, אשר היה בן 14 כאשר רצח את נהג המונית, היו תיקים פליליים בגין עבירות רכוש ואלימות.
האב סיפר כי הוא ואשתו עשו את הדבר המתבקש כ"הורים אחראיים", וכי בנם טופל אצל אנשי מקצוע, יועצים ופסיכולוגים, וכי הם היו בקשר רציף עם יועצות בית הספר בו למד.
הוא הוסיף גם כי עקב אחרי בנו כאשר יצא מהבית, כדי לראות מה הוא עושה. הוא הוסיף כי בכל פעם שארבל היה יוצא מהבית, בני המשפחה לא עצמו עין, מהחשש והדאגה לו. "אני לא מאמין שיש איזו שהיא יועצת, פסיכולוג או איש מקצוע שיגיד שלא עשינו כל מה שצריך לעשות. אם הייתי יודע שעבירות הרכוש, וכל עבירת רכוש, קלה ככל שתהיה הייתה בשבילי כמו זבנג. אם הייתי יודע שזה ידרדר, הייתי עושה פעולות דרסטיות וקיצוניות. יש איזה הורה שרוצה שהבן שלו יגיע לזה?".
אלוני סיפר עוד כי כאשר החל בנם להסתבך הם נכנסו לפאניקה כהורים. "זה בני, בשר מבשרי. מה אנחנו צריכים לעשות כשאנחנו רואים שבשלושה חודשים יש גניבה, הצתת מכונית, או גניבת בקבוקים ממכולת? לא הפסקנו להיות בקשר עם פסיכולוגים. היום אני מכה על חטא, שאולי בגלל ששמעתי בקולם, אולי זו הייתה הטעות. אני לא מאשים אף אחד, אבל לא היה יום אחד מאז שהתחילו הבעיות שלא התייעצנו באנשי מקצוע. הגענו לשירות מבחן לנוער, והם אף ציינו שהיה שיתוף פעולה אתנו".
השופטת ד"ר דרורה פלפל, שאלה את אלוני האם הוא לא חושב שמבחינה מוסרית עליו לפצות את בני משפחת רוט. על כך ענה לה אלוני: "אין יום שעובר שבו אני לא הולך לישון וקם בבוקר ושואל את עצמי למה הבן שלי הגיע לאן שהגיע. מעבר לכך אני הצעתי כל מיני הצעות דרך עורכי הדין, והם לא קיבלו אותן. אני סובל מייסורי מצפון, כאבא".
השופטת ביקשה מהצדדים לנסות ולהגיע לאיזו שהיא פשרה ביניהם בנוגע לתחום הפיצוי לבני משפחת רוט. יצוין עוד כי כיום בני משפחת אלוני נמצאים בקשר עם בנם, ותומכים בו בזמן ריצוי מאסרו בכלא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודו פריד
רוצחי דרק רוט בבית משפט. צילום ארכיון
דודו פריד
מומלצים