שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרב בקשי דורון: תומך בהחלטה לגרש את ליבוביץ' מבית הכנסת
  בעקבות גירושו מתפילת השבת פנה עו"ד שמאי ליבוביץ' לרב הראשי הספרדי וביקש שיפסוק שלא ניתן לגרשו "בבושת פנים". הרב בקשי דורון: הוא יוכל להתפלל רק אם יתחרט על ההשוואה בין ברגותי לבין משה רבינו

  הרב הראשי אליהו בקשי דורון הודיע היום (ב') כי הוא תומך בהחלטת מתפללי בית הכנסת "בית מתתיהו" בגבעת שמואל לגרש מבית הכנסת את עו"ד שמאי ליבוביץ', סנגורו של מרואן ברגותי.
  במכתב תשובה לליבוביץ' כתב הרב בקשי דורון כי "התפילה היא תפילת רבים וזכות הרבים להוקיע ולבקש ממי שפוגע בקדושי ישראל שלא להתפלל עימהם". הרב בקשי כתבי לליבוביץ' כי יוכל להתפלל בבית הכנסת אם יתחרט על ההשוואה שעשה בין ברגותי למשה רבינו. "שערי תשובה לא ננעלו עליך לחזור בך מדבריך החמורים…ואם תשכיל לתקן בדרך זאת את הרושם שנוצר בטוחני שמתפללי בית הכנסת יקבלוך באהבה", אמר הרב בקשי דורון.
  אתמול פנה סניגורו של מרואן ברגותי, עורך הדין שמאי ליבוביץ', לרב הראשי הספרדי, הרב אליהו בקשי דורון, וביקש ממנו שיוציא פסק הלכה שיאסור לגרש אותו "בבושת פנים" מבית הכנסת. במכתב ששלח אל הרב בקשי דורון, מציין ליבוביץ' כי בתפילת ליל שבת בשבוע שעבר, סילק אותו גבאי בית הכנסת "בית מתתיהו" בגבעת שמואל ודרש ממנו לא לחזור לבית הכנסת יותר.
  במכתבו מתייחס ליבוביץ' להאשמות נגדו על הזדהות יתר עם מנהיג התנזים ועל ההשוואה שעשה בין ברגותי לבין משה רבינו וכותב: "תפקידו של סניגור הוא להביא בפני בית המשפט את הנרטיב של מרשו ולהעלות כל טיעון, דוגמה או השוואה אשר עשויה לסייע בידי מרשו ולשכנע את בית המשפט בצדקת טיעוני מרשו". עוד מדגיש ליבוביץ': "יצוין ויודגש: אין פירוש הדבר כי הסניגור מזדהה עם המעשים המיוחסים למרשו, כפי שאינני מזדהה, חלילה, עם המעשים המיוחסים לברגותי (שבהם הוא כופר כפירה מוחלטת)".
  בסעיף האחרון במכתבו לרב בקשי דורון מבקש ליבוביץ': "אודה לך אם תיתן פסק הלכה בנושא, על מנת שאוכל לחזור ולהתפלל בלא שיגרשו אותי בבושת פנים מבית הכנסת".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום זום 77
  הרב בקשי דורון. תומך במתפללים
  צילום זום 77
  צילום: טל כהן
  עו"ד ליבוביץ'
  צילום: טל כהן
  מומלצים