שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גופתו של שדרן הרדיו אסף קרן נמצאה בפארק הירקון

  קרן, מוזיקאי ומנחה "טיסת בוקר" ב- 88 FM, השאיר אחריו מכתב פרידה מחבריו וממשפחתו. יואב גינאי: "זו אבידה נורא גדולה ועצב גדול"

  גופתו של שדרן תכנית הרדיו "טיסת בוקר" והמוזיקאי אסף קרן נמצאה הבוקר בגני יהושע שבפארק הירקון בתל-אביב. קרן, 31, נעלם אתמול מדירתו ברמת-גן, שם השאיר אחריו מכתב פרידה מחבריו ומשפחתו. לדברי חבריו בתחנת הרדיו 88FM בה שידר, יצא אסף מביתו כשהוא נוהג ברכבו ולקח אתו את אקדחו האישי. גל אפלרויט, חברו הקרוב של אסף מספר: "אסף נעלם אתמול והשאיר מכתב בבית. זה היה מכתב פרידה די רגיל, של מישהו שהולך לסיים את חייו. קראתי אותו ואמרתי לעצמי 'זה לא יכול להיות שזה קורה'. הוא נפרד, אמר שהוא אוהב את כולם ושזה לא אשמת אף אחד. אסף היה אדם מאד מסודר וגם במכתב הכל היה מנוסח יפה, זה נראה כמו שיר, הכל היה מונח במקום, העט והדף. היום מצאו אותו בפארק הירקון. הוא השאיר הכל בבית, לקח איתו את האוטו, הארנק והנשק האישי. את הכלבה שלו הוא הוריש לי. אף אחד לא ממש יודע מה היה אצלו בפנים, הוא ידע נורא להסתיר. האנשים הקרובים אליו יודעים שהיתה לו תקופה לא מזהירה, דיברנו על זה, אבל אני משער שבשביל מי שלא הכיר אותו, מדובר בהלם, כי הוא הקרין משהו אחר לגמרי. מה אני יכול לומר, כואב לי".
  יואב גינאי, מנהל תחנת הרדיו 88FM מספר: "מדובר באדם ששילב רדיופוניות והבנה עצומה במוזיקה, כי הוא היה מוזיקאי בעצמו. מבחינתי הוא היה שדרן אידיאלי, רגיש מאד ומבין את נפשה של המוזיקה. זו תכונה יחסית לא שכיחה. הוא היה איש רגיש מאד עם שאיפות גדולות לגבי הרדיו. הוא דבר איתי לא פעם על תכנית אישית שהוא מאד רצה לעשות. זו אבדה נורא גדולה ועצב גדול".
  אסף קרן נולד בשנת 1971 בירושלים. את חיידק הרדיו קיבל בירושה מאביו, שדר "קול ישראל" הוותיק דני קרן. הוא היה רב סרן בצבא, עמד בראש הרכב "מוזיקת המקרה", וסיים לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטת תל-אביב. בשנת 2000 הצטרף לתחנת הרדיו 88FM והחל להגיש את "טיסת בוקר", תכנית הבוקר בעריכת חיה ארמי המשודרת בכל בוקר ב-08:00, ומשלבת מוזיקה ישראלית ולועזית.

  רגיש, עניו וצנוע

  "הוא היה רגיש, עניו וצנוע, תלמיד מאד שקדן שמאד רצה להצליח ברדיו", מספרת טל השילוני, מנחת תכנית הרדיו "נעים בכביש" בתחנה. "הוא היה טיפוס מאד פדנטי, אמן בנשמתו. מול אישיותו המכונסת ביומיום הוא הצליח להיות מאד אקספרסיבי ואקסצנטרי על הבמה. שם הוא הוציא את כל הדברים שהיה קשה לו להפגין ביומיום. הוא היה אוהד גדול של הביטלס, הביץ' בויז, רדיוהד ודייויד בואי. גדול נערציו היה פרנק סינטרה, רומנטי ובמובן מסויים גרנדיוזי, אבל מאד מוזיקלי ואיכותי, ומאד פגיע...היה לו קשה. זה משהו שאף אחד מאיתנו לא ראה, לא היו איתותים, הוא לא הסתובב עם כדורים ובדיכאון, ההפך, הוא היה עם פנים לעתיד. הוא כנראה תכנן את זה כי במהלך הימים האחרונים, וניסה לשכנע אנשים שיחליפו אותו בתכנית הבוקר. הוא סיפר שהיתה לו שפעת למרות שהוא לא נשמע מנוזל. הוא היה אדם מאד קונפליקטואלי, הקפדנות שלו והרצינות שלו, עם הרצון להצליח ולא לטעות או להכשל, להיות מאד מדויק, זה לא פשוט. אבל אני לא מעיזה להעריך מה גורם לאדם לשים קץ לחייו. כנראה שלעולם לא נדע".
  הלוויתו של אסף קרן נערכה הערב בבית העלמין ירקונים. הוא הותיר אחריו את הוריו, אחיו ואחותו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים