שתף קטע נבחר

תא"ל זיו: "אצל הפלסטינים השקר הוא אמת"

מפקד כוחות צה"ל בעזה תקף בחריפות את הפלסטינים וכינה את החברה הפלסטינית "חברה שהשקר הוא האמת השגורה על לשונה". ח"ג גלאון: שיעסוק בדברים שהוא מבין בהם

"זוהי מלחמת תרבות, בה לא בוחלים הפלסטינים לזרוע הרג והרס. זו מלחמה מול חברה שהשקר הוא האמת השגורה על לשונה": את המתקפה החריפה הזו שיגר אמש (יום ד') מפקד כוחות צה"ל ברצועת עזה, תא"ל ישראל זיו, במהלך טקס הענקת צל"שים ואותות הצטיינות לחיילים.
תא"ל זיו הוסיף ומתח ביקורת על החברה הפלסטינית: "המצפון הפך בה מזמן לשנאה. ערך החיים של החברה הפלסטינית הוקרב על מזבח ההתאבדות". יו"ר סיעת מרצ, זהבה גלאון, אמרה היום בתגובה כי "מן הראוי שזיו יעסוק בדברים שהוא מבין בהם, ולא בדיאגנוזות פסיכולוגיות".
הטקס התקיים במועצה המקומית אשכול הסמוכה לאזור הרצועה. לקראת סוף הערב הופתע תא"ל זיו כשאלוף פיקוד הדרום, דורון אלמוג, העניק לו עצמו תעודת הערכה, על חלקו בחילוץ שני אנשי צוות טנק, שעלה על מטען באזור כיסופים ב-5 בספטמבר השנה.
האלוף אלמוג אמר בהתרגשות כי "תא"ל ישראל זיו, האיש שאינו ישן כלל, עושה ימים כלילות בכל אירוע, אבל אני רוצה להעניק לו תעודת הערכה על תפקודו במהלך הצלת חייהם של שני אנשי צוות הטנק, רב"ט עמיר מנבר ורב"ט ניר לשם. שני החיילים חבים לו את חייהם".

צל"שים ללוחמים

במהלך הערב הוענקו ציונים לשבח לסגן-משנה ליעד, מגדוד שקד בחטיבת גבעתי. סג"ם ליעד נלחם מול מחבל שניסה לחדור לכפר דרום בידיים חשופות, והימם אותו במכות קסדה שהוריד מראשו. לאחר מכן הזעיק ליעד חילוץ לשניים מחייליו שנפצעו, נטל את נשקו של אחד מהם והרג את המחבל.
צל"ש נוסף הוענק לחייל דובדבן, אלקנה גובי ז"ל, שבמהלך היותו בחופשה באזור גוש קטיף, זיהה מחבל היורה על מכוניות אזרחיות. אלקנה עצר את רכבו, תפס עמדה וירה לעבר המחבל. הוא נדרס על ידי רכב כוננות של צה"ל שחשבו בטעות למחבל, בשל בגדיו האזרחיים.
צל"ש שלישי הוענק לסגן (מיל') יובל, שניהל קרב נגד חוליית מחבלים שחדרה להתנחלות רפיח ים בתחילת חודש אפריל. הוא ירה באחד המחבלים כשהוא חשוף לחלוטין, זרק רימונים והסתער בראש כיתת הכוננות על המחבל השני, והרגו גם כן. ציונים לשבח הוענקו גם לחטיבת גבעתי, לגדוד הסיור המדברי, וליחידת הגששים של אוגדת עזה. בגדוד הסיור המדברי וביחידת הגששים, מרבית החיילים הם צעירים בדואים שהתנדבו לשרת בצה"ל.

בהכנת הידיעה השתתפה סמדר שמואלי

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דובר צה"ל
מתקפה בטקס. תא"ל זיו
צילום דובר צה"ל
מומלצים