שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  שרון קיבל את עמדת בן אליעזר; צה"ל ייסוג מחברון

  בעקבות אישורו של ראש הממשלה, יורה בן אליעזר לצה"ל להיערך לתוכנית "יהודה תחילה" ולהיערך מחדש באזור חברון. דוברת היישוב היהודי בחברון: "איך מסוגלים למסור את ביטחון אזרחי ישראל לידי הרוצחים"

  ראש הממשלה, אריאל שרון, קיבל הבוקר (א') את עמדת שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, בעניין תוכנית "יהודה תחילה". בן אליעזר יורה למערכת הביטחון להיערך ליישום התוכנית, שבמסגרתה ייצא צה"ל מחברון.
  בדיון הביטחוני שהתקיים הבוקר בלשכת ראש הממשלה, אמר שר הביטחון, כי יש חשיבות לתת "תמריצים חיוביים" ולעודד גורמים פרגמטיים בקרב הפלסטינים.

  שר הביטחון החליט על היערכות מחדש

  במהלך סוף השבוע החליט השר בן אליעזר להנחות את הצבא לצמצם למינימום את הנוכחות והפעילות בחברון. זאת, כדי שיהיה אפשר מצד אחד למנוע חיכוך עם האוכלוסיה הפלסטינית, ומצד שני להגן על המתנחלים ולהילחם בטרור.
  גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו לפני הדיון כי מה שישפיע על החלטת ראש הממשלה היא ההערכה המבצעית והמודיעינית לגבי היתרונות של נסיגה מהעיר לעומת החסרונות, תוך הקפדה על שמירת בטחונם של תושבי חברון וקריית ארבע.
  בתגובה להיערכות מחדש בחברון, אמרה אורית סטרוק, דוברת הישוב היהודי בעיר, כי "אי אפשר להבין איך הם מסוגלים למסור את ביטחון אזרחי ישראל, ולא משנה איפה הם גרים, לידי אותם רוצחים. כל זמן שראש הממשלה הוא אריאל שרון, הוא אמור להלום בכל מהלך כזה בעודו באיבו".
  סטרוק הוסיפה כי "הממשלה צריכה להחליט אם ערפאת והרשות, כפי שהממשלה הוכיחה לעולם כולו במסמכים, מייצרים טרור או שהם, בהתאם לאוסלו, מסוגלים להיות קבלני משנה לביטחון".

  ראש הממשלה ידון ב"מפת הדרכים"

  גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו עוד כי שרון אמור לקיים דיון בקרוב עם גורמים מדיניים וצבאיים, בפרטי טיוטת "מפת הדרכים" - הצעת הממשל האמריקני ליישום מתווה הנשיא ג'ורג' בוש להקמת מדינה פלסטינית. את הטיוטה קיבל ראש הממשלה בשבוע שעבר בעת ביקורו בוושינגטון. השליח האמריקני ויליאם ברנס, העורך ביקור במזרח התיכון כדי לדון עם ישראל ועם מדינות ערב בטיוטה, צפוי להגיע לישראל ביום ד' הקרוב.
  מהלשכה נמסר כי יש התנגדות עקרונית ללוחות הזמנים הקבועים מראש, על פי המסמך. ההתנגדות היא בשל העובדה שישראל רואה בלוחות זמנים מחייבים מנוף ללחץ על ישראל, בשעה שהצד השני לא תמיד מיישם את חלקו. מהלשכה נמסר עוד כי הדבר החיובי במסמך הוא העובדה שההתקדמות מותנית ביישום כל שלב ושלב ואם האלימות נמשכת, התוכנית לא תצא לפועל.

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים