שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סיטון ניצח את סיטון
  עורך-הדין הירושלמי חגי סיטון יקבל בתום משפט ממושך מרשות השידור פיצויים בסך 120 אלף שקל. בית-המשפט קבע, שמודעות שפירסמה הרשות לסדרת הטלוויזיה "סיטון" פגעו בשמו הטוב, השפילו אותו וגרמו לו עוגמת-נפש

  עורך-הדין חגי סיטון ניצח את רשות השידור, מפיקת סדרת הטלוויזיה "סיטון" בכיכובו של השחקן ששון גבאי.
  עורך-הדין הירושלמי יפוצה ב-120 אלף שקלים, לאחר שבית-המשפט קבע כי רשות השידור הוציאה את דיבתו רעה, בכך שהפיצה על אוטובוסים מודעות פרסומת לסדרה, שבהן נכתב: "עו"ד סיטון מברך את פרקליטי או.ג'יי סימפסון".
  לפני כשבע שנים הגיש הפרקליט הירושלמי המוערך תביעת לשון הרע נגד רשות השידור, נגד שניים מבכיריה דאז, מרדכי קירשנבאום ויאיר שטרן, ונגד חברת הפרסום. סיטון טען, באמצעות עו"ד ארנולד שפאר, כי הנתבעים התעלמו מאזהרותיו לבל יעשו שימוש בשמו, שכן יהיו כאלה שיחשבו שהוא תומך בזיכוי השנוי במחלוקת של השחקן או. ג'יי סימפסון, שהואשם ברצח גרושתו ובן-זוגה בארה"ב.
  מהעדויות שהובאו בפני בית-המשפט עלה, כי מכריו ומיודעיו של עו"ד סיטון סברו שהוא עמד מאחורי הפרסום - בניגוד לכללי האתיקה. אחרים העידו שסברו כי יצא מדעתו.
  הנתבעים טענו כי השם סיטון נבחר משיקולים אמנותיים, החוסים בצלו של חופש הביטוי, ולכל היותר נגרמו לפרקליט אי-נוחות וטרדה. עוד טענו, כי לא התכוונו לפגוע בתובע.
  בית-משפט השלום בירושלים דחה תחילה את התביעה, בנימוק שאין מדובר בלשון הרע, משום שמדובר כביכול בברכה מעו"ד לעו"ד.
  ערעור שהגיש עו"ד סיטון לבית-המשפט המחוזי בירושלים התקבל, ונקבע שהנתבעים הוציאו לשון הרע. התיק הוחזר לבית-משפט השלום לדיון בסוגיית הפיצויים.
  השופט, רפי כרמל, פסק שעל הנתבעים לפצות את עו"ד סיטון בסכום של 120 אלף שקלים, ונוסף על כך עליהם לשלם הוצאות משפט בסך 15 אלף שקלים. בפסק הדין נקבע, כי לפרקליט נגרמו השפלה ועוגמת-נפש אמיתיות, והוא נאלץ להתנצל ולהסביר כי אין לו שום קשר למודעות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סיטון ניצח את סיטון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים