שתף קטע נבחר

אחרי 12 שנה: רמי דותן השתחרר מהכלא

דותן, לשעבר ראש להק ציוד בחיל האוויר, הורשע בקבלת שוחד מחברות אמריקניות בסך מיליוני דולרים. שוטרים צבאיים הגיעו למיטתו בבית החולים, בו הוא מאושפז לאחר שלקה בלבו, ומסרו לו את טפסי השחרור

טוראי רמי דותן, לשעבר ראש להק ציוד בחיל האוויר, בדרגת תת אלוף, השתחרר הבוקר (יום א') מהכלא לאחר ריצוי כ-12 שנות מאסר, מתוך ה-13 שנגזרו עליו. דותן לקה במהלך השבוע בלבו והוא מאושפז כעת בבית חולים במרכז הארץ. לפיכך, שחרורו התבצע רק באופן פורמלי.
סמוך לשעה 7:00 בבוקר הגיעו נציגים מכלא 4 שבצריפין עם טפסי השחרור, השיבו לדותן את ציודו האישי המועט ומסרו בידיו את הטפסים, המשחררים אותו גם מהכלא וגם משירותו בצה"ל. לאחר מכן הוסרה השמירה של השוטרים הצבאיים מחדרו של דותן, והוא הושאר באשפוז כאזרח.
דותן הורשע בקבלת שוחד מחברות אמריקניות שייצרו מנועי סילון עבור מטוסי חיל האוויר והעדפתן במכרזים של החיל. הוא נתפס על ידי משטרת ישראל והיחידה לחקירות מיוחדות של המשטרה הצבאית (ימל"ם), לאחר מעקב ממושך. דותן הורשע במסגרת עסקת טיעון בה הודה בגניבה של כ-13 מיליון דולר, שנמצאו בחשבונות ובנכסים שונים על ידי החוקרים. דותן ניסה להשתחרר מהכלא בעבר, כעבור סיום ריצוי שני-שליש ממאסרו, ואולם למרות החלטת ועדת השחרורים בעניינו, החליט בית המשפט העליון שלא לשחררו בשל העבירות החמורות שביצע.
למרות החלטת בית המשפט, הוקדם שחרורו של דותן בכמה חודשים, בשל מצבו הבריאותי הקשה ומחלת הלב ממנה סבל במהלך שהותו בכלא.
בחודשים האחרונים למאסרו החל דותן לקבל חופשות מהכלא, ולפני כשבועיים יצא לחופשתו האחרונה לפני השחרור.

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
הודה בגניבת 13 מיליון דולר. רמי דותן (צילום ארכיון)
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים