שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסתמן: יופחת האישום בהתעללות נגד סא"ל גבע שגיא
  התביעה הצבאית וסניגורו של סא"ל (במיל') גבע שגיא, הנאשם בהתעללות בצעיר פלסטיני, מנהלים מו"מ על עסקת טיעון, במסגרתה ישונה האישום ל"התנהגות בלתי הולמת" ו"חריגה מסמכות", בתמורה להודאתו של שגיא

  התביעה הצבאית ופרקליטו של סגן אלוף (במיל') גבע שגיא, הנאשם בהתעללות בצעיר פלסטיני במהלך מבצע "חומת מגן", מנהלים מו"מ על עסקת טיעון, במסגרתה יודה שגיא בעבירות הפחותות מהתעללות. אחת האפשרויות היא שהוא יואשם, בכתב אישום מתוקן, בהתנהגות שאינה הולמת ובחריגה מסמכות. כך אישרו ל-ynet בסוף השבוע גורמים משפטיים בצה"ל.
  סא"ל שגיא הואשם לפני כשלושה וחצי חודשים בבית הדין הצבאי המיוחד בהתעללות בצעיר פלסטיני בבית לחם, שלביתו נכנס כדי לחפש חשוד מתנועת התנזים וכלי נשק. על פי כתב האישום, קירב סא"ל שגיא נייר טואלט בוער לאיבר מינו של הצעיר, והורה לו להתיישב על בקבוק קוקה קולה כשהוא עירום מבגדיו. בסעיף אחר מואשם שגיא כי השתמש בעוזרת בית, תושבת סנגל, כבמגן חי בבית אחר בבית לחם.
  נראה כי כתב האישום המתוקן ימתן במעט את ההאשמות כלפי שגיא, וסעיפי האישום יהפכו לחריגה מסמכות והתנהגות שאינה הולמת, ואילו שגיא מצידו יודה בעבירות.
  בשבוע שעבר הודח שגיא מתפקידו כמפקד גדוד ההנדסה שבמסגרתו נלחם במבצע "חומת מגן", בעקבות המלצה של הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף ד"ר מנחם פינקלשטיין ובעקבות שימוע שבו ביקש שגיא לבטל את כתב האישום נגדו.
  מקורביו של שגיא סירבו להתייחס לפרטי הידיעה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כתב האישום ימותן תמורה הודאה (אילוסטרציה)
  מומלצים