שתף קטע נבחר

שרון: מופז יהיה שר ביטחון בממשלה שאקים

בעקבות פרסומים על כהונתו הקצרה של מופז כשר ביטחון, הבהירה לשכת רה"מ כי הוא ישמש כשר ביטחון גם בממשלתו הבאה שיקים שרון - אם ייבחר

ראש הממשלה, אריאל שרון, מתכוון למנות את הרמטכ"ל לשעבר, שאול מופז, לתפקיד שר ביטחון גם בממשלה הבאה שיקים - אם ייבחר - על אף שמופז לא יוכל להיות ח"כ בכנסת הבאה. כך נמסר מלשכתו של שרון. מהלשכה נמסר כי ההודעה באה בתגובה לפרסומים שונים אודות משך כהונתו של מופז כשר ביטחון.
במהלך היום שודרו בכלי התקשורת ידיעות על יומו הראשון של מופז כשר ביטחון, והודגש - לעתים בלגלוג - כי הוא נכנס לתפקידו לתקופה קצרה בלבד. הפרשן אמנון אברמוביץ' אמר בערוץ 1 כי מופז נכנס ל"תשעים יום בפנים". עוד הודגש בכלי התקשורת השונים כי החוק קובע תקופת צינון של חצי שנה לקציני צבא בכירים, ולכן מופז לא יוכל להתמודד בבחירות לכנסת הבאה.

מופז נכנס לתפקידו כשר הביטחון

מופז, נכנס הבוקר רשמית למשרד הביטחון. בטקס הכניסה, שנערך בגן השושנים בקרייה בתל-אביב, הוא סקר את משמר הכבוד ונשא דברים מול אלופי צה"ל וראשי מערכת הביטחון. רק חמישה חודשים לפני כן צעד מופז באותו מקום כרמטכ"ל שנפרד מצה"ל. "אני נכנס לחדר שבו פעלו בן-גוריון, בגין, דיין ורבין, בתחושת אחריות", אמר שר הביטחון החדש והוסיף "ביום זה עלינו להבהיר לאויבי ישראל כי ישראל תעשה הכל כדי להבהיר שחיי אזרחיה הם לא הפקר".
במהלך הבוקר נפגש השר עם הרמטכ"ל, עם כמה מאלופי המטה ועם הצוות הבכיר של משרד הביטחון, המנכ"ל עמוס ירון והמזכיר הצבאי תת אלוף מייק הרצוג.

קורות חיים

מופז נולד בשנת 1948 באיראן, ועלה לישראל בשנת 1957 עם משפחתו.
התגייס לצה"ל בשנת 1966 והתנדב לחטיבת הצנחנים בה שירת בכל מסלולי הפיקוד ממפקד מחלקה ועד למפקד החטיבה.
במלחמת ששת הימים לחם כצנחן בסיני, ובמלחמת ההתשה שימש כמפקד מחלקה בגדוד 890 של חטיבת הצנחנים. במלחמת יום הכיפורים היה מפקד סיירת הצנחנים.
ב-1976 השתתף במבצע יונתן. בתקופת מלחמת שלום הגליל פיקד על חטיבת חי"ר בפיקוד הצפון, ולאחריה התמנה למפקד בית הספר לקצינים של צה"ל (בה"ד 1). בשנת 1986 מונה למפקד חטיבת הצנחנים.
בשנת 1988 הועלה לדרגת תת אלוף ומונה למפקד אוגדת מילואים משוריינת. בשנת 1990 התמנה למפקד עוצבת הגליל, ובשנת 1993 מונה למפקד כוחות צה"ל ביהודה ושומרון.
בשנת 1994 הועלה לדרגת אלוף ומונה לאלוף פיקוד דרום. בשנת 1996 התמנה לראש אגף התכנון במטכ"ל.
בשנת 1997 מונה לסגן הרמטכ"ל וראש אג"ם.
כיהן כראש המטה הכללי ה-16 של צה"ל מיולי 1998 עד יולי 2002.
מופז הוא בוגר המכללה לפיקוד ומטה של חיל הנחתים האמריקאי בקוונטיקו, וירג'יניה. בעל תואר בוגר במנהל עסקים מטעם אוניברסיטת בר אילן, וכן למד לתואר מוסמך במינהל עסקים באוניברסיטה זו.
נשוי לאורית ולהם ארבעה ילדים: מאיה, יונתן, איתמר ונועה.

בכתיבת הידיעה השתתפו פליקס פריש, דיאנה בחור ואטילה שומפלבי.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
שר הביטחון בטקס הכניסה לתפקיד
צילום: ערוץ 2
מומלצים