שתף קטע נבחר

המאבטח הצטיין - ונהרג בפיגוע האמיתי

שלשום ערכה המשטרה תרגיל אבטחה בקניון "ערים". התרגיל הוכתר בהצלחה לאחר שהמאבטחים זיהו את "המחבל". אתמול חזרו הנסיבות על עצמן - הפעם "על אמת" והמאבטח שהצליח בתרגיל נהרג. שמו של ההרוג השני הותר לפירסום: גסטון פרפיריאן, בן 15 וחצי, עולה חדש מארגנטינה. הבוקר: עשרות התרעות לפיגועים קשים

כוחות הביטחון פרושים הבוקר (יום ג') ברחבי הארץ בכוננות מוגברת בעקבות שורת ההתרעות, בייחוד באיזור השרון.
"גם כרגע יש 47 התרעות ממוקדות לפיגועים ברמות שונות", אומרים במערכת הביטחון, "חלק מהן מתייחסות רק לכוונה כללית של חוליות, וחלק לכוונות מיידיות יותר לבצע פיגועים". ב-48 השעות האחרונות נתפסו ארבעה מחבלים מתאבדים, שלושה בגדה ואחר ברצועה.

המאבטח חסם בגופו את המחבל

שני בני אדם נהרגו אתמול בפיגוע בקניון "ערים" בכפר סבא. הרבה אנשים שבילו בקניון חבים את חייהם למאבטח שביצע את עבודתו נאמנה - ושילם על כך בחייו. ההרוג השני בפיגוע הוא גסטון פרפיריאן, בן 15 וחצי ממרכז קליטה ברעננה, אשר עלה לארץ מארגנטינה. כ-50 פצועים פונו לבתי החולים באיזור.
מעט אחרי השעה 18:00 הגיע המחבל, בן 18, איש הג'יהאד האיסלאמי ממחנה הפליטים בלאטה לאזור קניון "ערים" במרכז כפר סבא כשהוא נושא עליו מטען גדול. מדובר בקניון פתוח, ללא מבנה אחד עם יציאות וכניסות מוגדרות, ולכן המקום אובטח באמצעות "אבטחה היקפית" של 24 אנשי ביטחון.
אחד מהמאבטחים ששהו באזור הכניסה הצפון מזרחית לקניון זיהה את המחבל צועד סמוך לחנות "שקם אלקטריק", כשפניו מועדות לכיוון מרכז הקניון.
המאבטח פנה במהירות לכיוון המחבל, תוך שהוא מזהיר את העוברים ושבים בצעקות: "פיגוע, פיגוע, מחבל, לברוח כולם" - ובכך מנע פגיעות הרבה יותר קשות בנפש. כשהגיע קרוב למחבל, הוא חסם אותו בגופו - וברגע זה המתאבד פוצץ את עצמו. מהפיצוץ נהרגו המאבטח עצמו ואדם נוסף - נער בן 15.
"דיברנו עם המאבטח, וכשניסינו לדבר איתו שוב בקשר כעבור דקה - כבר לא היה עם מי לדבר", סיפרו מאבטחים אחרים בקניון "ערים".
קניון "ערים" בכפר סבא נחשב על ידי המשטרה בחודשים האחרונים כיעד מועדף לביצוע פיגוע של מחבלים מתאבדים. גם בשבוע האחרון נתקבלו במשטרת מרחב השרון התרעות על כוונות לבצע פיגוע במקום. הנהלת הקניון עודכנה על כך ובמקום הוצבו 24 מאבטחים.
רק שלשום ערכה המשטרה את הביקורת האחרונה בקניון, ולמרבה האירוניה אחד מהמאבטחים שזיהו את השוטר ש"שיחק" את המחבל היה אותו המאבטח שחסם בגופו את המחבל האמיתי והציל רבים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
הפיגוע בכפר סבא
צילום: איי פי
צילום: איי פי
זירת הפיגוע
צילום: איי פי
מומלצים