שתף קטע נבחר

חילן טק: פערי השכר יגדלו בחודש ינואר

כלכלני החברה אומרים שהסכם תוספת יוקר של 2.1% אינו מספיק משום שתוספת זו עדיין נמוכה משמעותית מהתוספת לנטו שמעניק השינוי במדרגות המס לבעלי ההכנסות הגבוהות

חברת חילן טק, המספקת פתרונות בתחום כח-האדם, מעריכה שהחל מחודש ינואר 2003 יגדלו פערי השכר בישראל. כלכלני חילן טק מציינים כי תוספת יוקר של 2.1% עדיין נמוכה משמעותית מהתוספת לנטו שמעניקה הרפורמה במס לבעלי ההכנסות הגבוהות. "רק תוספת יוקר בשיעור כפול מזה המוצע בתוספת היוקר המתגבשת כעת ישאיר את הפער בהכנסות בעינו וימנע את הרחבת הפער", אומרים הכלכלים.
החברה מסבירה, כי בעקבות האינפלציה שהתגברה בשנת 2002, צפויה בחודש ינואר הקרוב הצמדה של מדרגות מס הכנסה למדד. שינוי נוסף במדרגות המס נובע מיישום השלב הראשון ברפורמה של "ועדת רבינוביץ". בזכות שני שינויים אלה צפוי הנטו לגדול בסך הכל בשיעור של עד 5.2%.
"אלא שבעלי השכר הנמוך, שזקוקים לעליית הנטו יותר מכל, לא יזכו לראות אפילו אגורה שחוקה אחת כתוספת לנטו שלהם", טוענים בחילן טק. "למעלה מ-40% מכלל העובדים נמצאים מתחת לסף המס – הכנסתם נמוכה עד כדי כך שכלל אינם משלמים מס הכנסה. עובדים אלה לא ייהנו מעדכון מדרגות המס וגם לא מהרפורמה – הם אינם משלמים מס הכנסה כעת ולא ישלמו מס הכנסה גם בשנה הבאה, כך שהנטו שלהם לא ישתנה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון YNET
"רק תוספת יוקר כפולה תמנע הרחבת הפער"
ארכיון YNET
מומלצים