שתף קטע נבחר

אל-קאעידה קיבל אחריות לפיגוע בבאלי

בהודעה שפורסמה באתר אינטרנט נאמר: "אל-קאעידה הוא שפגע במועדוני לילה ובבתי זונות באינדונזיה". החשוד שנעצר באינדונזיה הודה במעורבות בפיגוע ובחברות בארגון ג'מאעה איסלמיה, החשוד בקשרים הדוקים עם אל-קאעידה

רשת CNN דיווחה כי ארגון "אל-קאעידה" קיבל אחריות על הפיגוע בדיסקוטק, באי באלי, שבו נהרגו 184 בני אדם. הדיווח התבסס על הודעה שהתפרסמה באתר אינטרנט שבו נטל האירגון אחריות לפיגועים קודמים, ביניהם הפיגוע נגד בית הכנסת באי ג'רבה בטוניסיה. הודעה אומרת: "ארגון 'אל-קאעידה' הוא שפגע במועדוני לילה ובבתי זונות באינדונזיה. 'אל-קאעידה' הוכיח שאין לו נקיפות מצפון לתקוף אדמות מוסלמיות וערביות אם מטרת התקיפה שייכת לברית הנוצרית-יהודית".
שר ההגנה האינדונזי, מאטורי עבד אל-ג'ליל, אמר כי גם חקירתו של האדם שנעצר השבוע בחשד למעורבות בפיגוע מצביעה על אחריותו של "אל-קאעידה".
האיש שנעצר, שזוהה רק בשם אמרוזי, הודה בחקירתו שהיה מעורב בביצוע הפיגוע יחד עם אנשים נוספים, והוביל את החוקרים לדירה שבה אותרו שאריות מחומר הנפץ בו השתמשו הטרוריסטים. הוא הודה גם בחברות בפלג האינדונזי של האירגון הקיצוני "ג'מאעה איסלמיה", החשוד בקשרים הדוקים עם רשת "אל-קאעידה".
מוקדם יותר מסר מפקד משטרת אינדונזיה הודעה לפיה אמרוזי הוא בעליה של מכונית התופת שהתפוצצה ליד הדיסקוטק. "מדובר בתא המונה כמה אנשים, ביניהם גם אמרוזי; קיימת חלוקת העבודה בין החברים. הוא הודה כי הוא שחילק את המטלות בין חברי הקבוצה. הוא גילה דברים רבים, והודה במעשיו בבאלי", הוסיף המפקד. הוא לא ציין אם החשוד הוא בעל אזרחות אינדונזית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
"אמרוזי". הודה בביצוע הפיגוע יחד עם שותפיו
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
הפיגוע בבאלי (ארכיון)
צילום: רויטרס
מומלצים