שתף קטע נבחר

מחנה נתניהו: להחליף את יו"ר ועדת הבחירות בליכוד

גורמים בליכוד: במחנה נתניהו טוענים לאי סדרים בניהול הבחירות לצירי המרכז, ומבקשים להחליף את השופט בדימוס שטרוזמן לקראת הפריימריז. רה"מ שרון מתנגד למהלך

זהו כנראה ה"קרב" הבא בין המחנות היריבים, המתמודדים על הנהגת הליכוד: בנימין נתניהו מתנגד להמשך כהונתו של השופט בדימוס, אורי שטרוזמן, כיו"ר ועדת הבחירות של המפלגה.
גורמים בליכוד מציינים כי נתניהו, שהתלונן על אי סדרים בבחירות לצירי מרכז המפלגה ומועצות הסניפים, שהגיעו לשיאם ב"פיצוץ" הבחירות בירושלים, מעוניין בבחירתו של שופט אחר לתפקיד. אנשיו של נתניהו טוענים כי באותה מערכת בחירות הם דרשו שיוצבו משקיפים משני המחנות בקלפיות, אולם השופט שטרוזמן לא נענה לדרישתם.
בסביבת נתניהו אומרים כי על-פי חוקת הליכוד, יש לבחור ביו"ר חדש לוועדת הבחירות. "אין מדובר בעניין אישי נגד שטרוזמן, אלא ברצון להסדיר מראש את כל הנושאים שבמחלוקת, בטרם יהיה מאוחר". עוד אומרים בסביבתו של המועמד, כי אי פיקוח ראוי על ספירת הקולות עלול להביא להטיית התוצאה, כפי שהוכח במערכת הבחירות ב'עבודה' בין אברהם בורג לבנימין בן-אליעזר".
גורמים בליכוד הגדירו את הדרישה כ"פרנויה" של מחנה נתניהו, הנובעת מכך שהמנגנון של שרון הוא זה שמנהל בפועל את מערכות הבחירות בליכוד ושולט באופן ניהולן. הגורמים אמרו כי ראש הממשלה, אריאל שרון, יתנגד למהלך, שבמסגרתו שופט לשעבר אמור להיות מודח מתפקידו.
בליכוד הביעו תקווה, שהמחלוקת בעניין ועדת הבחירות תיפתר במהירה. העניין יידון בצוות בראשותם של אורי שני וישראל כץ, שאמור לדון גם בתאריך עריכת הפריימריז.
השופט בדימוס שטרוזמן אמר ל-ynet כי לאחרונה פנו אליו גורמים בליכוד, וביררו אם יסכים להמשיך בתפקיד יו"ר ועדת הבחירות. הוא אמר כי אם הדבר יהיה בסכמת הצדדים, הוא ייעתר לבקשה.

לפנייה לכתב/ת
צילום: רויטרס
לא אישי. נתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים