שתף קטע נבחר

התחנה המרכזית בת"א: חייבת לבנקים 212 מיליון ש'

סיימה את הרבעון השלישי בהפסד של 4 מיליון שקל, המוחק את רווחיה במחצית הראשונה של השנה. מכירותיה ברבעון הסתכמו ב-13.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, בדומה לרבעון הקודם

התחנה המרכזית החדשה בתא צופה קשיים בתזרים המזומנים שלה. כך עולה מדו"חותיה לרבעון השלישי, שפורסמו אתמול (א').
התחנה - שבשליטת חברת מישור-החוף של משפחת יונה וקבוצת שמרוק - סיימה את הרבעון השלישי בהפסד של 4 מיליון שקל, המוחק את רווחיה במחצית הראשונה של השנה. מכירותיה ברבעון הסתכמו ב-13.1 מיליון שקל ברבעון השלישי, בדומה לרבעון הקודם.
התחנה סיימה את 9 החודשים הראשונים של השנה במחזור מכירות של 39.7 מיליון שקל, בדומה לתקופה המקבילה אשתקד. הגירעון בתזרים מפעילות שוטפת הגיע ל-6.5 מיליון שקל, שנובע מגירעון של 13 מיליון שקל בתזרים שנוצר ברבעון השלישי. לכן, נאלצה החברה להגדיל את התחייבויותיה לבנקים, שהגיעו בסוף הרבעון השלישי ל-212 מיליון שקל. בנוסף, חייבת החברה 65 מיליון שקל לבעלי האגח ו-52 מיליון שקל לבעלי עניין בחברה.
מדוחות הרבעון השלישי עולה, כי תחזית תזרים המזומנים של החברה לשנה הקרובה מצביעה על צורך בגישור על פערים תקופתיים בתזרים. לחברה תוכניות להסדרת הפערים הללו, בין היתר על-ידי מימוש יתרות הזכות שלה בעיריית תא-יפו וכן על-ידי מכירת שטחי נדל"ן מסוימים.
עוד ציינה הנהלתה התחנה המרכזית, כי במהלך תשעת החודשים הראשונים של השנה נאלצה לבצע הפרשות גדולות לחובות מסופקים, וכן היא סובלת מקיטון בביקושים לנדל"ן עסקי.
מהדו"חות עולה עוד, כי שוב פרץ סכסוך בין חברת האוטובוסים דן לבין התחנה. באוגוסט הודיע דן לתחנה המרכזית, כי הוא רואה בה אחראית לכל פיצוי שתצטרך לשלם לדיירים בסביבת התחנה. לטענת דן, מקורם של המפגעים הוא באופן בניית התחנה. לכן, דורשת דן מתחנה המרכזית שיפוי בגין כל תשלום אפשרי שכזה.
בנוסף, הודיעה דן לתחנה המרכזית כי בכוונתה להקטין את דמי השכירות שהיא משלמת, בעקבות הצמצום בשימוש בשטחי התחנה עם מעבר דן לקומה 7. התחנה המרכזית דוחה את טענות דן ומציינת בדוחות הרבעון השלישי כי מאז ההודעה ממשיכה דן לשלם את דמי השכירות כסדרם. בשנה שעברה ביטלה דן הסכם שכירות של 5,000 מ"ר עם התחנה, ושילמה עקב כך פיצוי של 5 מיליון שקל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים