שתף קטע נבחר

פייגלין מציע: חרם ח"כים על ארה"ב וויתור על הסיוע

תנועת "מנהיגות יהודית" בראשות משה פייגלין, שהכניסה 130 חברים למרכז המפלגה פרסמה חוברת עם הצעות לתיקונים בחוקת הליכוד. בין הדרישות: ויתור על הסיוע הכספי האמריקני לישראל והחרמת ארצות הברית עד לשיחרור האסיר ג'ונתן פולארד. גורמים בליכוד: אלה לא עמדותינו

פרסום ראשון: תנועת "מנהיגות יהודית", שבראשה עומד משה פייגלין, פירסמה חוברת ובה הצעות לתיקונים שהיא סבורה שראוי שיבוצעו בחוקת הליכוד, זאת לקראת המושב הנוסף של ועידת הליכוד, שיתכנס ב-1 בדצמבר. "מנהיגות יהודית" התמודדה בבחירות לוועידת הליכוד והצליחה להכניס כ-130 נציגים למרכז המפלגה.
בחוברת, שהגיעה לידי ynet, מציעה התנועה הצעות ראדיקליות לתיקון החוקה, שאופיין לא עומד בקנה אחד גם עם העמדות הניציות ביותר של הליכוד.

ביטול הסיוע האמריקני; חרם ח"כים על ארה"ב

התנועה קוראת לביטול הסיוע האמריקני לישראל, "אשר גורם לתלות מדינית". בתנועה מסבירים: "מדובר באינטרס אמריקני מובהק. זה טוב לתעשיית הנשק האמריקני. כספי הסיוע משמשים לקניית מוצרים אמריקנים ונוצר מצב שלא כדאי לייצר בארץ".
הצעה נוספת עוסקת בשבויים ובנעדרים, לרבות ג'ונתן פולארד הכלוא בארה"ב. במסגרתה מציעים בתנועה לאסור על חברי הכנסת של הליכוד, למעט על ראש הממשלה ושר החוץ, להציב את כף רגלם בארה"ב, כל עוד פולארד לא שוחרר מכלאו. בתנועה מסבירים: "אם תקבל מפלגת השלטון הישראלית החלטה לפיה לא יוכלו חברי הכנסת שמטעמה לבקר בארה"ב כל עוד לא שוחרר 'אחינו יונתן', יש בכך משום איתות ברור לעולם כולו על שאת הנפש בו רואה החברה הישראלית את התנהגותה הצבועה של ארה"ב בעניין פולארד". עוד אומרים בתנועה: "חייל ישראלי שנופל בשבי צריך לדעת שאם הניסיונות הדיפלומטיים לשחררו יגיעו למבוי סתום תראה ישראל את עצמה מחויבת לשחרורו גם במחיר הפעלת לחץ צבאי".
עוד מציעים בתנועה להאיץ את ההתיישבות באזורי יהודה ושומרון, "לחסל את העבודה הזרה בישראל ולעודד עבודה עברית תחתיה, וכן להנהיג מנהגי מלחמה באויב הפלסטיני, במסגרתם תימנע כל פעילות מסחר, סיוע, אספקה או סעד לאויב, עד שימסרו את כל כלי נשקם, יסגירו את כל המחבלים שביניהם ויקבלו את ריבונות ישראל על מולדתו".

הליכוד: אלה לא עמדותינו

גורמים בליכוד אומרים שמדובר בניצול ציני של התהליך הדמוקרטי. לדבריהם, קבוצה זו, המחזיקה בעמדות קיצוניות, הכניסה מוקדי כוח לתוך הליכוד למרות שאין בין עמדותיה לעמדות הליכוד כל קשר.
מוטי קרפל, מראשי "מנהיגות יהודית" אמר בתגובה: "אלה אינם רעיונות שזרים לליכוד. זה אמור להיות האופק המדיני של המפלגה. מי שטוען שעמדותינו אינן עולות בקנה אחד עם עמדות הליכוד צריך לזכור שגם מדיניות ראש הממשלה להקים מדינה פלסטינית, הפוכה ממצע הליכוד. זוהי תוספת טבעית - לא משהו זר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
משה פייגלין. חרם ח"כים על ארה"ב עד שיחרור פולארד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים