שתף קטע נבחר

מטריקס מקבוצת פורמולה רוכשת את ג'ון ברייס הדרכה

היקף העסקה 905 אלף דולר. מטריקס תיטול על עצמה את מחוייבויות ג'ון ברייס כלפי עובדיה עד לגובה של 1.2 מיליון דולר

חברת מטריקס מקבוצת פורמולה רוכשת את פעילותה העסקית של חברת ג'ון ברייס הדרכה בתחום הדרכת המחשבים בתמורה ל-905 אלף דולר. מטריקס תיטול על עצמה את מחוייבויות ג'ון ברייס כלפי עובדיה עד לגובה של 1.2 מיליון דולר, ובנוסף תשלם תמלוגים בשיעור של 1.5% מפעילותה של קבוצת מטריקס בתחום ההדרכה במהלך 15 שנה, עם מינימום שנתי מובטח של 187.5 אלף דולר.
השלמת העסקה כפופה לקבלת אישורים רלוונטיים, לרבות אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, הבנקים הנושים ואישור בית המשפט שידון בנושא. ג'ון ברייס שייכת לקבוצת מנטרג'י שנקלעה לקשים כלכלים חמורים. לאחרונה נוהלו מגעים גם עם קבוצת מיחשוב ישיר של עדי איל שבחנה את האפשרות לרכוש את גו'ן ברייס. מחזור הפעילות הנרכש מסתכם בכ-8 מיליון דולר.
עבור מטריקס, מדובר בפעילות משלימה למעשה לפעילותה של רשת המכללות סיוון, שאמורה להריכש בקרוב על ידי מטריקס, במסגרת אירגון מחדש בקבוצת פורמולה. מטריקס אמורה לשלם עבור סיוון כ-11 מיליון שקל. מחזור המכירות של סיוון במחצית הראשונה של השנה עמד על 12.6 מיליון שקל - ירידה חדה לעומת היקף ההכנסות שלה במחצית הראשונה של 2001 שעמדה על 26 מיליון שקל.
מטריקס הפכה באחרונה לאחת החברות המרכזיות בקבוצת פורמולה. לאחר שתשלים את רכישת מניות ניו אפילקום וחברת סינטק (שתיהם לפי שעה חברות בורסאיות), היא עתידה להפוך לחברת ה-IT הגדולה בארץ, עם מחזור מכירות שנתי המתקרב למיליארד שקל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ג'ון ברייס. תשלים את פעילות פורמולה בתחום
מומלצים