שתף קטע נבחר

פרס חינוך לכדורי

פרס מטעם משרד החינוך הוענק לנציגי בית הספר "כדורי" כאות על הצטיינות במבנה הארגוני, בכבוד ההדדי ובהתמודדות עם האלימות

פרס החינוך של משרד החינוך הוענק בתחילת חודש נובמבר לכפר הנוער כדורי שבגליל התחתון. בכדורי ביקשו להגיע לטקס שנערך במשכן הנשיא ירושלים עם כל צוות המורים, אך בגלל מספר הזמנות מוגבל נאלצו להסתפק בנציגות סמלית.
בנימוקי הפרס צוין כי בית הספר הצטיין במבנה הארגוני שלו, באווירה הרגועה בכבוד ההדדי ובהתמודדות עם האלימות "על אף מגוון האוכלוסייה הטעון" – כפי שנכתב בפירוט הנימוקים – "במעורבות בקהילה ושמירה על הסביבה, בהתמודדות עם פערים רגשיים תרבותיים וחברתיים, ובהישגיות והתמודדות עם פערי לימוד".
הוועדה שבחרה בכדורי ציינה גם כי "בכדורי מושקעים מאמצים רבים בפיתוח ובהעלאה של הרמה המקצועית של המורים ושל העובדים. תלמידי כדורי מתנדבים בקהילה ומשתתפים בתוכנית המחויבות האישית, בבית הספר מועצת תלמידים פעילה. בעקבות המהומות בארץ בתחילת תשס"א התעורר חשש למתח בין הקבוצות בכדורי בפרט בין יהודים וערבים אולם יש לציין כי לא התרחש אפילו אירוע אלים אחד, לא נמצאו כתובות נאצה במקום, וכל התלמידים הלא יהודים הגיעו ללמודים באופן סדיר. אפשר לייחס זאת לעבודה הרבה המושקעת ביצירת אקלים בית ספרי תומך ומקבל, שנעשית ברציפות, כל השנה כנגזר מהחיים המשותפים".
מנהל כפר הנוער, הלל הילמן, שהיה נרגש מאד בעת שקיבל לידיו את הפרס והכניס לנאומו גם נימה אישית: "בהיותי בן שמונה התייתמתי מאב ולאחר שנים קשות נשלחתי לפנימייה של המינהל לחינוך התיישבותי ועליית הנוער. שם חשתי הרגשת בית ושם עוצבה אישיותי. היום אני סוגר מעגל בפתיחת שערי כדורי גם בפני ילדים שילדותם לא שפרה עליהם, וכולנו מנסים להעניק להם את הבית החם, משאת נפשו של כל ילד באשר הוא".

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל פישר
אקלים לימודי, תומך ומקבל (צילום אילוסטרציה)
צילום: אייל פישר
מומלצים