שתף קטע נבחר

סיכום הדיון בכנסת קבע: "די לכיבוש!"

הח"כים הערבים ניצלו את הנוכחות הדלה בכנסת והעבירו הצעה לסיכום דיון, שבה נאמר: "הכנסת קוראת לממשלה לשים קץ לכיבוש ולהתחיל במו"מ עם ההנהגה הנבחרת של העם הפלסטיני"

הכנסת קוראת לממשלה "לשים קץ לכיבוש של העם הפלסטיני" - כך נקבע היום (ג')בסיכומו של דיון במליאה שנסוב סביב נושא כישלון מערכת ההסברה הישראלית באינתיפאדה. חברי הכנסת הערבים ניצלו את הנוכחות הדלה של חברי הכנסת ממפלגות אחרות, והעבירו במליאה את ההחלטה לסיכום הדיון.
בהודעת הסיכום נכתב: "הכנסת קובעת שהבעיה אינה בעיית הסברה, אלא בעיה של הכיבוש נגד העם הפלסטיני. הכנסת קוראת לממשלה לשים קץ לכיבוש ולהתחיל במשא ומתן עם ההנהגה הנבחרת של העם הפלסטיני".
את הדיון יזמה חברת הכנסת מרינה סולודקין (ישראל בעלייה). בסיומו היא העלתה להצבעה נוסח סיכום הקובע שמערכת ההסברה הישראלית כשלה במאמציה להציג בצורה נכונה את הטרור הפלסטיני נגד ישראל.
חברי הכנסת הערבים שנכחו במליאה - אחמד טיבי, טלב אלסנע, האשם מחמיד ומוחמד כנען - דחו את עמדתה של סולודקין והעלו להצבעה נוסח חלופי. בסיועו של יו"ר הישיבה, ח"כ עבד אל-מלכ דהאמשה, התקבלה הצעת הסיכום שלהם ברוב של חמישה מול שלושה (סולודקין, נסים זאב ודוד מגן), והנוסח שהציעו נקבע כסיכום הרשמי של הדיון.
לאחר הצבעה זו העלתה סולודקין להצבעה את הצעת הסיכום שלה המייחסת לטרור הערבי, אולם גם שני ח"כים שהצליחה לגייס - משה גפני (יהדות התורה) ומיכאל מלכיאור (ממד) - לא סייעו לה, וההצעה נפלה.
יו"ר סיעת תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, אמר אחרי הישיבה: "ההצבעה מוכיחה שחברי הכנסת הערביים הם ח"כים חרוצים ופעילים, ושגם בתקופות של פריימריס פנימיים במפלגות וצום הראמדאן, הם אינם מזניחים את עבודתם הפרלמנטרית ומצליחים להגיע להישגים - גם אם ההישג הוא סמלי בלבד".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
חרוץ. ח"כ טיבי
צילום: גלי תיבון
מומלצים