שתף קטע נבחר

הרב כדורי יתחרה בש"ס

בשבוע הבא תכריז מפלגת "אהבת ישראל" על ריצה לכנסת בחסות זקן המקובלים, הרב יצחק כדורי. בראש הרשימה יעמוד ח"כ אריה גמליאל, שפרש מש"ס. במקום השני יעמוד נכדו של הרב, יוסי כדורי. בכיר בש"ס: "יוסי רק מנסה להעלות את המחיר. ברגע שיקבל את מבוקשו, הוא יחזור עם סבא שלו לש"ס"

מפלגת "אהבת ישראל", מחצרו של זקן המקובלים הרב יצחק כדורי, תתמודד בבחירות הקרובות לכנסת מול תנועת ש"ס. כך מפרסם היום (ו') העיתון "ידיעות אחרונות".
ביום שלישי תוצג הרשימה במסיבת עיתונאים חגיגית בבית סוקולוב בתל-אביב. יושב ראש התנועה החדשה יהיה חבר הכנסת הוותיק של ש"ס, הרב אריה גמליאל, שערק מש"ס ועבר עם המנדט שלו לתנועה החדשה.
הרב גמליאל היה גם זה שניהל את המגעים עם המצטרפים החדשים לתנועה. בכירים בחצר כדורי הודיעו אתמול כי רשימת "אהבת ישראל" תשלים את המלאכה שש"ס נמנעה מלעשות בשנים האחרונות בתחום הדתי ובמיוחד בתחום החברתי. לדבריהם, במסע הבחירות תהיה הפרדה גמורה בין ש"ס לבין הרב עובדיה יוסף, שאותו הם מכבדים ומעריצים כגדול הדור.
ברשימת חברי התנועה יהיו חברי כנסת מכהנים, דמויות רבניות, אישי ציבור מסורתיים וחילוניים וגם אקדמאים. בימים האחרונים נוהלו מגעים גם עם חצרות של אדמו"רים ספרדים ועם אישי ציבור ידועים על תמיכתם ברשימה. אנשים עסקים שמקורבים לחצר הרב כדורי מסייעים לתנועה בצעדיה הראשונים וכבר החלו לממן שלטים וקמפיין פרסומי.
בהנהגת התנועה שקלו להכניס לרשימה דמות נשים חרדית מפורסמת, אולם ברגע האחרון ובהתייעצות עם רבנים נגנז הרעיון, וברשימה החדשה לא יהיו נשים. רבנים מהפעילים המרכזיים של תנועת "אהבת ישראל" נחשבים לגרעין הקשה של תומכי אריה דרעי, שנזרקו בשעתם מתנועת ש"ס בעקבות הפרישה של דרעי מהחיים הפוליטיים, בתנועה מקווים לגייס את כל מאוכזבי ש"ס ואת מעריציו של אריה דרעי.
אחד מבכירי המטה אמר אמש: "אנחנו נהיה הבית של כל מאוכזבי ש"ס אות מעריציו של אריה דרעי. אחד מבכירי המטה אמר אמש: "אנחנו נהיה הבית של כל מאוכזבי ש"ס, של כל אלה שסבורים שש"ס בגדה בייעוד שלה ופגעה בכבודו של כבוד הרב עובדיה יוסף".
הרוח החיה מאחורי הרשימה הזאת היא יוסי כדורי, נכדו של זקן המקובלים והאיש שדבר לא נעשה בחצר בלי אישורו. הנכד יקבל כנראה את המקום השני ברשימה.
אין זו הפעם הראשונה שיוסי כדורי מחליט על הקמת מפלגה מתחרה לש"ס ומתחיל להוציא את החלטתו אל הפועל. המפלגה הנוכחית נרשמה כבר ב-1999, בעיצומו של עימות בין חצר הרב כדורי לבין ש"ס של אריה דרעי. ברגע האחרון הבין דרעי את הנזק שעלול להיגרם לש"ס מנגיסה אפשרית של כדורי, ובמגעים בין החצרות הצליח למנוע את התחרות.
הרשימה היתה "רדומה" במשך שלוש שנים וחצי שחלפו מאז. כאשר הודיע יוסי כדורי באחרונה על כוונתו להריץ רשימה חדשה, התייחסו רבים בספקנות לרעיון. "זה הכל עניין של מחיר", הבהיר בכיר בש"ס. "יש כבר הסכם כמעט חתום וסגור עם כדורי. יוסי רק מנסה להעלות את המחיר. ברגע שיקבל את מבוקשו, יחזור עם הסבא שלו לתנועת ש"ס. אין לו בית אחר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
הרב כדורי וישי. הסוף?
שאולי שם טוב
מומלצים