שתף קטע נבחר

אושרה הצעת חוק "אשת ראש הממשלה"

הצעת החוק העוסקת ב"תנאי השירות" של בן/בת זוג של ראש ממשלה ונשיא המדינה התקבלה בוועדות החוקה והכספים בכנסת . החוק , שיזם ח"כ סילבן שלום, קובע כי פעילות בני הזוג תעוגן בחוק, ובתקציב מתאים

שתי הצעות חוק העוסקות בתנאי בן או בת הזוג של ראש הממשלה ונשיא המדינה, אושרו אתמול (יום ב') בוועדה משותפת של ועדות החוקה והכספים בכנסת, והן תובאנה לקריאה ראשונה בהקדם כחוק משותף לרעיות/בעלי הנושאים בשני התפקידים הבכירים.
את ההצעות יזם ח"כ סילבן שלום, המתעתד להציע את מועמדותו לראשות הממשלה מטעם הליכוד, וכנראה מנסה למנוע בעיות שיהפכו לעניינו האישי, במקרה וייבחר לראשות הממשלה. "לאור חוסר הבהירות והערפל בנושא הגדרת הסמכויות והאמצעים העומדים לרשות בן/בת הזוג של ראש הממשלה, יש לקבוע כללים ברורים", אומר שלום. "מעתה, פעילות אשת ראש הממשלה תהיה כפופה לביקורת המדינה, ובהתאם לכללי המינהל התקין גם תחול עליה שקיפות".
בין היתר קובעת הצעת החוק כי לרשות בן/בת הזוג יעמוד תקציב קבוע למימון פעילותו הציבורית, בסכום שתקבע הכנסת. כמו כן, לא יעסקו בני הזוג בנושאים שהם באחריות הישירה של ראש הממשלה, ולא יעמדו בראש גופי מדינה, או בכאלה הממומנים על ידי תקציב המדינה, או יקבלו שירותים ותקציבים מלבד אלו שהכנסת הקציבה בהחלטתה.
ח"כ שלום הוסיף כי הצעת החוק תפתור את בעיית אזור הדמדומים סביב התפקיד הציבורי הזה, ומוסיף ואומר כי בן/בת הזוג של ראש הממשלה היא אישיות ציבורית, וככזאת היא זכאית לקבל תקציב וסיוע בתפקידיה השונים, באופן מסודר שייקבע בחוק.

לפנייה לכתב/ת
ארכיון ידיעות אחרונות
שלום. מתכונן לתפקיד
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים