שתף קטע נבחר

הכנסת ה-15: ח"כ איתן - "החרוץ"; ח"כ פרץ - "העצלן"

מהסיכום הסטטיסטי של הכנסת היוצאת, עולה כי ח"כ מיכאל איתן הוא "החרוץ" ביותר, וח"כ עמיר פרץ וח"כ רומן ברונפמן - "העצלנים", ש"ס היא הסיעה הפעילה וח"כ זבולון אורלב, "אלוף המחוקקים"

על פי הסיכום הסטטיסטי של הכנסת ה-15 שמתפרסם היום (א'): חבר הכנסת "החרוץ" ביותר, הוא מיכאל איתן (ליכוד); חבר הכנסת "העצלן" ביותר הוא עמיר פרץ (עם אחד); הסיעה שהעלתה הכי הרבה הצעות לסדר היא סיעת ש"ס שחברי הכנסת שלה הם מהפעילים ביותר במליאה; ו"אלוף המחוקקים" הוא ח"כ זבולון אורלב (המפד"ל), שהצליח להעביר 19 חוקים בקריאה שנייה ושלישית.
הכנסת ה-15 עברה הרבה תהפוכות וכוללת חמישה מושבים, מאז שנת 1999 כאשר אהוד ברק כיהן כראש הממשלה, עם שתי הפסקות לתקופת בחירות: אחת כשאריאל שרון נבחר לראשות הממשלה והשנייה, לפני שבוע, לקראת הבחירות הקרובות.
עוד עולה מהדו"ח, כי חברי הכנסת הניחו 4,236 הצעות חוק, מהן התקבלו 440 בלבד. סך הכל הוגשו 129 הצעות אי אמון בממשלה, כשסיעת מרצ היא הסיעה שהגישה הכי הרבה הצעות אי אמון, 23 במספר.
חבר הכנסת החרוץ ביותר, מיכאל איתן, נכח ב-349 ימי כנסת, 98% נוכחות ואחריו, בהפרש קטן ממוקם ח"כ אופיר פינס (העבודה) עם 97% אחוזי נוכחות. אחריהם, עם 96% נוכחות ח"כ איוב קרא (ליכוד), ח"כ עופר חוגי (ש"ס), ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל), ח"כ משה גפני מ"יהדות התורה", וח"כ יאיר פרץ מש"ס.
עמיר פרץ (עם אחד) הוא, כאמור, הח"כ ה"עצלן" ביותר, שנכח בכנסת 243 ימים בלבד, שהם 68% נוכחות בלבד. ראש הממשלה נכח ב-199 ימי ישיבות מליאה, מתוך 356 ימים. יצוין, כי ישנם חברי כנסת שצברו מספר "ימי נוכחות" נמוך במיוחד בשל העובדה שהושבעו רק לאחרונה כחברי כנסת, כמו ח"כ עוזי אבן (מרצ) שנכח בכנסת שישה ימים בלבד.
חבר הכנסת הפעיל ביותר בהשתתפות בהצבעות הוא ח"כ נסים זאב (ש"ס), שהשתתף ב-4,377 הצבעות שהם 78% מכלל ההצבעות. אחריו נמצא ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל), עם 3,691 הצבעות שבהן השתתף ואחריו ח"כ עבד אל מאלכ דהאמשה (רע"מ), שהשתתף ב-3,533 הצבעות.
חברי הכנסת שנכחו במספר הנמוך ביותר של הצבעות הם ח"כ רומן ברונפמן (הבחירה הדמוקרטית), שנכח ב-579 הצבעות, 10% בלבד מכלל ההצבעות, ואחריו בולט שוב ח"כ עמיר פרץ, שנכח ב-621 הצבעות, 11% מכלל ההצבעות בכנסת.
מספר הנאומים הרב ביותר בכנסת מבין השרים וראש הממשלה, שמור לשר המשפטים, מאיר שטרית (ליכוד), שנאם 308 נאומים כשר המשפטים ועוד 4 נאומים בתפקידו כשר אוצר. "סגן אלוף" הנואמים הוא השר לשעבר, יוסי ביילין, שנאם 194 נאומים.
שר הביטחון החדש, שאול מופז, הספיק בזמן הקצר מאז נכנס לתפקיד, לנאום כבר 4 פעמים במליאת הכנסת, יותר משר החוץ החדש, בנימין נתניהו, שנאם פעם אחת בלבד.
הסיעה שהציעה הכי הרבה הצעות לסדר היום, היא סיעת ש"ס, עם 415 הצעות. אחריה, סיעת המפד"ל עם 374 הצעות לסדר ובמקום השלישי סיעת מרצ עם 362 הצעות לסדר היום.
ועדת העבודה והרווחה היא הוועדה שהתכנסתה הכי הרבה פעמים מבין הוועדות - 111 פעמים. אחריה נמצאת ועדת החינוך והתרבות שהתכנסה 110 פעמים. ועדת החוץ והביטחון התכנסה רק ל-50 ישיבות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תהפוכות רבות. הכנסת
אתר הכנסת
19 חוקים. ח"כ אורלב
אתר הכנסת
מומלצים