שתף קטע נבחר

ג'אז וחרדות טיסה

האחים לבנת מעלים מופע חדש, שמחפש אחר נקודת האיזון בין חוויית הטיס לבין המוזיקה

האחים אביב ואריק לבנת משיקים דיסק חדש ומעלים מופע מולטימדיה, שמחפש אחר נקודת האיזון בין חווית הטיס לבין המוזיקה. "פוגה לסקסופון", בגרסתו המצומצמת, עלה לראשונה במסגרת פסטיבל "ג'אז, בלוז ווידאוטייפ" לפני שנתיים וזוכה עכשיו לעיבוד חדש, שיוצר מופע מוזיקלי תיאטרלי של דאנס וג'אז, שמלווים בקטעי וידאו של טיסות קרב מתוך ארכיון חיל האוויר. בניגוד למופעים קודמים, מדובר בהפקה בה משתתפים אביב בגיטרות ושירה, אריק בכלי נשיפה, חגי פרשטמן על התופים וארנון פרידמן על הקלידים.
"הרעיון נולד מכפל המשמעות שבמילה פוגה. אביב הלחין קטע שקראו לו 'פוגה לסקסופון' וזה גרם לנו לחשוב על המטוס שבו התרסק אבא שלנו במהלך המלחמה", מספר אריק, "פוגה זה מטוס שחיל האוויר נהג לבצע בו את מפגני יום העצמאות ובתקופת מלחמת ששת הימים עוד נלחמו איתו. ניסינו לשאול את עצמנו אם יש חיבור בין המטוס למוזיקה ויצאנו לחיפוש בלי ממש לדעת לאן זה יוביל", אומר אריק לבנת.
בין השירים משתעשע אריק לבנת עם טקסטים שנכתבו במיוחד לקראת הערב ויוצאים לכאורה מפיו של טייס הסובל מחרדות טיסה. "מדובר בטייס, שבעקבות כל המצב עם אסונות התעופה, חטיפות מטוסים ואסון התאומים, הוא מגלה שמאז שהוא עזב את חיל האוויר והפך לטייס אזרחי הוא חרד. הוא מחליט ללכת לסדנה שתגמול אותו מהחרדה ולא מצליח להשתחרר ממנה. זה מפונטז, אבל יש בזה לא מעט אמת. שלשום כשכתבתי את הטקסט על חרדת טיסה קראתי ב'ידיעות אחרונות' שמדובר בתופעה שהולכת ומחמירה ושסדנאות של סימולציית טיסות נפתחות כל זמן בשביל לנסות ולהוריד את סף החרדה, כך שזה כאמור אקטואלי".

המופע פוגה לסקסופון יתקיים ביום ה' (28.11), הבימה הייניקן קלאב ,בעה 23:00.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האחים לבנת. על טייסים בחרדה
לאתר ההטבות
מומלצים