שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ה"מיקרו תבור" - הנשק החדש של היחידות המיוחדות
  פרסום ראשון: בקרוב יחל ייצור הרובה בתע"ש. מדובר בשילוב מיוחד של רובה סער מקוצר ותת מקלע. כך יתאפשר ללוחמים להשתמש בנשק אחד לכמה סוגי משימות. מחירו הצפוי: 1,500 דולר לרובה

  פרסום ראשון: התעשיה הצבאית (תע"ש) עומדת בימים אלה על סף סיום הפיתוח של הנשק האישי החדש של היחידות המיוחדות בצה"ל, ה"מיקרו תבור". מדובר בשילוב של רובה סער מקוצר ותת-מקלע, שפותח בשיתוף עם כמה יחידות מיוחדות בצבא.
  מנהל חטיבת הנשק הקל בתע"ש, מוטי רוזן, אמר ל-ynet כי "ה'מיקרו תבור' הוא הגירסה המוקטנת של רובה הסער 'תבור', בו החליט צה"ל לצייד את חיילי החי"ר. המיקרו תבור נמצא עדיין בפיתוח, והוא מיועד להפעלה ביחידות מיוחדות שונות".
  גירסת הסיירות של ה"תבור" נמצאת כעת בניסויים מתקדמים בתעשיה הצבאית ובצה"ל. הנשק החדש הוצג לאחרונה בתערוכת נשק מובילה בארה"ב (אאוס"ה), והוא צפוי להיכנס לשירות בתוך פרק זמן קצר.
  המיקרו תבור יכול לשמש כרובה סער קצר, היורה תחמושת בקוטר 5.56 מילימטרים, בדומה לרובים דוגמת M-16, או גליל. בסיוע כוונות טלסקופיות שונות הוא מאפשר ירי מדוייק לטווחים ארוכים יחסית.
  המייחד את ה"מיקרו תבור", הוא האפשרות להחליף בו במהירות רבה את הקנה, ולהתקין בו קנה בקוטר של 9 מילימטרים. בדרך זו הופך הנשק לתת-מקלע, וניתן להפעילו בלוחמה בטרור מטווחים קצרים. "המייחד את הנשק והתחמושת בקוטר 9 מ"מ, הוא עוצמת הפגיעה הגבוהה יותר של הקליע, שמסוגל לשתק מהר יותר את היריב ולהפילו", מסביר קצין בכיר.
  בדרך כלל משתמשים לוחמי היחידות המיוחדות בשני סוגי נשק. אחד מהם הוא בדרך כלל אם-16 מקוצר, והאחר - דגם מתקדם וקצר של עוזי. כעת, מסביר קצין בכיר, הלוחם יוכל להשתמש באותו נשק, ולבצע את כל סוגי המשימות.
  בגירסת ה-9 מ"מ ניתן אף להרכיב על ה"מיקרו תבור" משתיקי קול מסוגים שונים, ולהשתמש בתחמושת בעלת מהירות מעוף איטית יחסית (תת קולית) ולהחליש בדרך זו את רעש הירי, במשימות בהן נדרש ירי שקט.
  על גבי הנשק ניתן להרכיב כוונות אופטיות ואביזרים שונים, דוגמת צייני לייזר ופנסים, לפעילות ביום ובלילה.
  מנגנון המיקרו תבור זהה לחלוטין למנגנוני התבור בגירסת החי"ר, אולם גוף הנשק הוקטן מעט, והוכנסו בו שינויים שונים על פי דרישת אנשי היחידות בהן אמור הנשק החדש לשמש.
  ה"מיקרו תבור" שוקל 3.2 קילוגרם, ומחירו בתוספת אמצעים אופטיים צפוי להגיע לכ-1,500 דולר לנשק בודד.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ה"מיקרו תבור" - הנשק החדש של היחידות המיוחדות "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים