שתף קטע נבחר

אושר המיזוג בין תדיראן לאמפא (אמקור)

תדיראן נשארה יצרנית המקררים היחידה בארץ לאחר סגירת מפעל אמקור ופיטורי עובדיו

דוד תדמור, הממונה על הגבלים העסקיים, הביע הסכמה עקרונית למיזוג בין תדיראן מוצרי צריכה לאמפא, אם יעמדו בתנאים למניעת פגיעה בתחרות. זאת במסגרת בדיקה מוקדמת ולאחר שהתייעץ בועדה לפטורים ולמיזוגים ברשות להגבלים עסקיים.
במסגרת המיזוג יאחדו תדיראן ואמפא את פעילותן בייצור מקררים ומזגנים, בשיווק מוצרי חשמל, ובשירותי תיקונים וחלפים למוצרים אלו.
שתי החברות פנו לתדמור בבקשה לבדיקה מוקדמת של אפשרות המיזוג, לפני בקשה לאישורו הסופי.
מן החומר שהציגו עלה כי המשמעות העיקרית של המיזוג צפויה להיות בשווקי המקררים המשפחתיים. עד לאחרונה, היו תדיראן ואמפא שתי יצרניות המקררים היחידות בישראל. לפני זמן קצר נסגר מפעל ייצור המקררים של אמפא ("אמקור"), ורוב עובדיו פוטרו.
המיזוג עצמו, אם כן, אינו מצמצם את מספר יצרני המקררים בישראל. החברות המתמזגות מחזיקות נתח מצרפי גדול משווקי המקררים המשפחתיים, אולם קיימת תחרות משמעותית מצידם של יבואנים שונים.
התחרות במקררים מיבואים החריפה בשנה האחרונה, במיוחד לאחר הפחתת מיסי הקנייה באוגוסט האחרון. המיזוג צפוי להגביר את כושר התחרות של תדיראן מול מקררי היבוא.
החששות העיקריים לפגיעה בתחרות כתוצאה מהמיזוג נוגעים לשוק שירותי
התיקונים והחלפים למקררים, וליבוא פוטנציאלי של מקררים מצד החברות המתמזגות. לכן, המיזוג יאושר רק לאחר עמידה בתנאים שיבטיחו את המשך התחרות בענף מוצרי החשמל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תדמור. המיזוג יחזק את תדיראן בתחרות הגוברת מול מקררים מיובאים.
מומלצים