שתף קטע נבחר

אחרון "מתבצרי כנסיית המולד" יצא מקפריסין

עבדאללה דאוד גורש במאי מכנסיית המולד יחד עם 12 מבוקשים בכירים לקפריסין. מאחר שאף מדינה באירופה לא הסכימה לקבלו, הוא נשאר באי וגרם לשלטונות "כאבי ראש" לא קטנים. כעת הוא ישהה במאוריטניה

עבדאללה דאוד, אחד מ-13 מתבצרי כנסיית המולד, ששהה בקפריסין מאז גורש מישראל בחודש מאי, עזב אתמול (ב') את האי בדרכו למאוריטניה שבאפריקה, כך מדווח ה-BBC. דוברת של נציגות האו"ם באי אישרה את הידיעה ומסרה שנציג של האיחוד האירופי מתלווה לדאוד בטיסה.
דאוד ו-12 הפלסטינים גורשו כזכור לקפריסין, לאחר הסדר שהושג בין ישראל ומדינות אירופה שלחצו למציאת פיתרון למצור על המתחם הקדוש בבית לחם. 12 המגרשים האחרים פוזרו בתוך מספר ימים בין מספר מדינות אירופאיות, אולם אף מדינה לא הביעה הסכמה לקבל את דאוד לשטחה והוא נותר במלון באי. ההסדר היה שיותר לו להישאר שם למשך מספר שבועות "עד למציאת פיתרון" הולם, אלא שפיתרון לא נמצא והשבועות הפכו לשישה חודשים.
דאוד (41), שהיה ראש המודיעין הפלסטיני בבית לחם, נחשב למסוכן ביותר מבין המגורשים, והפך עד מהרה לכאב ראש לא קטן עבור השלטונות הקפריסאים. באוגוסט אמר שר המשפטים הקפריסאי בראיון לתחנת הרדיו הממלכתית שדאוד "גורם בעיות" והפך "לאישיות לא רצויה באי". בראיון סיפר שדאוד "מסרב לשתף פעולה עם המשטרה ומתחבר עם אנשים חשודים". עוד סיפר שדאוד "נעלם" מהמלון בו הוא אמור להתגורר, מסרב לקבל ליווי משטרתי ומסרב לדווח לשלטונות על מעשיו. כלי התקשורת דיווחו אז שהשלטונות דרשו את גירושו המיידי של דאוד מהאי מחשש שינסה לפגוע באינטרסים ישראלים בקפריסין וייסכן את הביטחון הלאומי הקפריסאי.
בראיון בסוף חודש מאי, מעט אחרי שהגיע לאי, אמר דאוד שהוא מצפה לבואם הקרוב של אשתו, בנו ובתו וכי "אחיה במסגרת החוק בכל מקום אליו אגיע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
דאוד. עשה לקפריסאים "כאב ראש"
צילום: איי פי
מומלצים