שתף קטע נבחר

ח"כ גוז'נסקי לא תתמודד בבחירות

לאחר שהתברר כי תקנון המפלגה מקשה עליה להציג שוב את מועמדותה לרשימת חד"ש, הודיעה גוז'נסקי רשמית על פרישה מהכנסת, אך הבהירה: "אמשיך בפעילותי במפלגה"

כפי שפורסם לראשונה בתחילת השבוע ב-ynet, הודיעה היום בצהריים (ד') ח"כ תמר גוז'נסקי, כי לא תתמודד בבחירות הקרובות ברשימת חד"ש לכנסת, לאחר 13 שנים של פעילות פרלמנטרית.
גוז'נסקי, החלה לכהן כחברת כנסת בסוף הכנסת ה-12, ומאז כיהנה ברציפות שלוש קדנציות. כמעט מדי שנה זכתה גוז'נסקי בתואר חברת הכנסת המצטיינת. היא הודיעה כי אינה מעוניינת להיות חלק מהוויכוח התקנוני המתנהל לגבי מועמדותה לכנסת. תקנון חד"ש אינו מאפשר לחבר כנסת מטעם התנועה להתמודד ברציפות יותר משתי קדנציות, אלא באישור של שני שלישים מקולות המועצה. מועצת חד"ש היא הגוף הבוחר של התנועה.
בבחירות הקודמות התמודדה גוז'נסקי ברשימת חד"ש לאחר שזכתה ברוב הדרוש על פי התקנון, אולם לקראת הבחירות הנוכחיות גברו הקולות שטוענים כי התקנון אינו מאפשר לגוז'נסקי להתמודד פעם נוספת, גם אם יש באפשרותה לזכות ברוב המיוחד הדרוש.
"לאחר שנים של פעילות פרלמנטרית בכנסת החלטתי לא להתמודד פעם נוספת, לאחר שבחד"ש התעורר ספק תקנוני לגבי אפשרותי לעשות זאת", אמרה גוז'נסקי. היא הוסיפה, כי היא איננה פורשת מהחיים הפוליטיים. "אמשיך בפעילותי במפלגה הקומוניסטית בחד"ש ואתגייס בכל כוחי להצלחת רשימת חד"ש בבחירות הקרובות".
גוז'נסקי הוסיפה: "אני משוכנעת שהסיעה שתיבחר תמשיך את העשייה של חד"ש בתחום החקיקה החברתית וההגנה על זכויות האדם, זכויות העובדים, הנשים והילדים, המאבק בגזענות ובסכנת הפשיזם וקידום השיוויון של המיעוט הערבי בישראל".
חברי חד"ש יבחרו את המועמדים מרשימתם לכנסת בשבת. יו"ר הרשימה הנוכחי, מוחמד ברכה, צפוי לזכות במקום הראשון ולאחריו ח"כ עיסאם מחול. לא ברור עדיין מי יזכה במקומם של גוז'נסקי שיועד למועמד היהודי. בין המועמדים האפשריים: חבר הנהגת המפלגה הקומוניסטית דב חנין וד"ר אילן פפה מאוניברסיטת חיפה. אולם לא ברור אם האחרון מעוניין להתמודד על התפקיד. לאחר הבחירות צפויה חד"ש להתחיל במגעים להקמת רשימה משותפת עם התנועות הפעילות בקרב הציבור הערבי, כשהעדיפות היא לרשימה משולשת עם בל"ד בראשות ח"כ עזמי בשארה ותע"ל בראשות ח"כ אחמד טיבי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גוז'נסקי. נפרדת מהדוכן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים