שתף קטע נבחר

ליונית באהבה

מה אתם יודעים, בביתם הקט, המשותף והדמיוני של אילון ולוי לא יודלפו עוד סקופים עקרוניים, שכן, למעשה, הבית חרב. הסיפור שלא היה

יונית לוי ויעקב אילון נפרדו. מה רוצים ממני כאן? שאפול מכסאי? שאטלפן לאמא בהיסטריה? ואיך קרה שמינויה של מגישת חדשות חדשה הפך לאירוע תקשורתי בסדר-גודל של מרכז ליכוד במשקל בינוני? ומדוע נגזר עליי להתעמק כרגע בקווים לדמותה של יונית? ומה איכפת לי מיונית? מעולם לא התעניינתי במיונית – תחליפים דיאטטייים, בעיקר למיונז, הם עסק מתסכל.
הסיחרור אליו נקלעה העיתונות הישראלית בסיקור האירוע המקצועי-פרופר המתחולל במחלקות החדשות הטלוויזיוניות, מאז עלתה מיקי בסערה השמיימה לארץ המשכורות השש-ספרתיות, מסמן מסדרון חלקלק במיוחד.
בואו נתחיל מהתחלה: מדוע העובדה שלוי ואילון נפרדו, או היו מלכתחילה ביחד, או סיבנו זה לזו את הגב, צריכה לשנות משהו למישהו, בעיקר כאשר מדובר במינויה או באי-מינויה של יונית לתפקיד מגישת חדשות? אל תקנו את הקישקוש שמוכרת לכם העיתונות היומית, כאילו עלולים חלילה יעקב ויונית ללאוט זה על אוזנה של זו סקופים אדירי-ממדים במקום מילות אהבה במהלך התעלסות שגרתית. בחייכם, מדובר אחרי הכל בשני אנשים מגוהצים, אשר 98 אחוז מעבודתם מסתכמים בהגעה לאולפן, החלקה לחליפת ההגשה והקראת החדשות מן הכתב במלוא הרגש. אילון ולוי הם כמובן עיתונאים, אלא שלא מדובר, בשלב הזה של הקריירה שלהם, בעיתונאי שטח ארבע-על-ארבע, האוצרים בקירבם, על בסיס יומי, סיפורים, סקופים, ציטוטים תקדימיים והצצות בלעדיות לנעשה בתוככי הלשכה. לא; אילון ולוי הם ניוז-אנקורס – מגישי החדשות. מה הם בדיוק יודעים, שהחשש לדליפתו מעבר לכר כה קריטי? על יצועם סביר יותר כי לוי ואילון תיאמו את סיכויי הגעתם המשותפת להקרנת הארי פוטר. אם בחברת חדשות כלשהי אכן ניסו לקשור בין חייה הפרטיים של לוי לבין יכולותיה המקצועיות בתחום הגשת החדשות – לא נותר אלא לגחך.
אבל על מה אני מדבר. הנה מתברר שכל הסיפור הזה של השבוע האחרון נועד בעיקר להעביר לכולנו את הזמן בנעימים, שכן אין סיפור ומעולם לא היה. לוי ואילון אינם זוג מזה כחודש, מכאן שכל הדילמה המופרכת הזו ממילא לא התקיימה מעולם. למעשה, סביר יותר שבשלב בו הודיעה מיקי על פרישתה, יונית ויעקב היו נון-אייטם.
אז מה אתם יודעים, בביתם הקט, המשותף והדמיוני של אילון ולוי לא יודלפו עוד סקופים עקרוניים, שכן, למעשה, הבית חרב. ומה היה כל הקשקוש שבו הולעטנו עד לרגע זה לגבי התחבטויותיה הנוראות של יונית והחשש בהנהלת חברת החדשות לנוכח הזוגיות המסוכנת? רמז: מסך עשן. עוד רמז: העברת זמן. עוד אחד: ספין מיותר ומגוחך של תקשורת שמידת להיטותה הטבלואידית אחר פירורי שוליים בלתי משמעותיים מניחה לה לפרסם כמעט הכל, ובלבד שיהיה משהו לפרסם. ומותר בהחלט לחשוד בתיזמון פרסום הפרידה דווקא בשנייה שבה מוכרז סופית על מינויה של לוי.
וכך הגענו לשלב הגמר. יונית ויעקב יוצאים מהארון ומכריזים: נפרדנו כך. יונית תהיה מיקי. יעקב יאחל בהצלחה. עיתון יומי אחד החליט שהעסק שווה עמוד ראשון, אחרון ואמצעי. עיתון יומי אחר החליט לרדת מהעץ בקפיצה ולא לתת מילה. דבר אחד בטוח: המון גז זרם כאן בניוטרל. הגזמנו, ללא ספק. ואפילו לא נהנינו במיוחד.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים