שתף קטע נבחר

מפקד חיל הים: לסמן כמטרות גם את מקורות הטרור הרוחניים

יערי: "מי שכותב את פסק ההלכה שמבטיח גן עדן למתאבדים צריך להבין שגם הוא מטרה"

מפקד חיל הים, האלוף ידידיה יערי, קרא היום (ג') להרחיב את המלחמה בטרור ולסמן כמטרות לגיטימיות במאבק גם את המורים והמנהיגים הרוחניים שנוקטים בשיטות של הסתה.
"מי שכותב את פסק ההלכה (פתווה) שמבטיח גן עדן למתאבדים או קורא לרצוח עיתונאית ניגרית בגלל שהעליבה את מוחמד, צריך להבין שגם הוא מטרה", אמר יערי בדיון שהתקיים בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי.
יערי אמר שלישראל יש קושי להתמודד עם איומים שאינם כוללים אלמנטים של מלחמה כוללת - לחימה באוויר וביבשה, שכן תפיסת הביטחון שלה מבוססת על עוצמה בזירות אלו. "זה לא מקרה שעשינו את כל המלחמות שלנו בקרב אוויר-יבשה וניצחנו בהן - על כך בנויה תפיסת הכוח שלנו", אמר יערי. עם זאת הוסיף, שכאשר האיום הוא מצד מדינות "המעגל השלישי" - מדינות שלהן אין גבול משותף עם ישראל דוגמת עיראק ואיראן - "אנחנו מתקרבים לשולי החוסר יעילות שלנו".
יערי קרא לפיכך להגביר את המשקל שניתן ללחימה בזירה הימית, שכן בזירה זו, בשונה מלחימה קרקעית או אווירית, קיימות פחות מגבלות על טווח הפעולה, וניתן להפעיל פלטפורמות שיכולות להגיע ליעדים מרוחקים.

פוטנציאל להידרדרות איזורית

בכנס דיבר גם הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון, שהזהיר שלעימות המתמשך בין ישראל לפלסטינים יש פוטנציאל להידרדרות איזורית "עד כדי ערעור הבסיס של הסכמי השלום עם מצרים וירדן".
שר הביטחון, שאול מופז, שנשאל היום בנוגע לפגיעה אפשרית בראשי החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועה השיב: "אף אחד אינו חסין מפני הפעילות ההתקפית של צה"ל ברצועת עזה". מופז הוסיף ואמר: "רצועת עזה היא חממת טרור וישראל עדה לניסינות גוברים להבריח אליה אמצעי לחימה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דדי ליפשיץ
מזהיר. יערי
צילום: דדי ליפשיץ
מומלצים