שתף קטע נבחר

מתקפה כוללת בימין על הנאום המדיני של שרון

אריאל שרון נכנע לטרור - זה המסר המרכזי שמשגרים היום באיחוד הלאומי, במפד"ל ובחירות בעקבות נאומו של ראש הממשלה אמש שבו הציג את תכניתו המדינית, הכוללת הסכמה למדינה פלסטינית על פי מתווה בוש

בעקבות דבריו של ראש הממשלה אריאל שרון אמש (יום ד') בכנס הרצליה, לפיהם הוא מקבל את מתווה בוש להקמת מדינה פלסטינית, תוקפים היום בימין בחריפות את ראש הממשלה.
ח"כ אביגדור ליברמן, יו"ר מפלגת האיחוד הלאומי, אומר: "בחנוכה נכנענו לטרור. בכל העולם מנחים למגר ולפורר את ארגוני הטרור, ובמדינת ישראל מקימים מדינה לטרור. את שני התותחים שבדרום לבנון, של החיזבאללה, התכוון ראש הממשלה להעביר לאזור השומרון, ובכך לאיים על התושבים ועל שדה התעופה".
השר אפי איתם, יו"ר המפד"ל, אמר היום: "מדובר בקו מדיניות חמור מאין כמותו. בעוד כל העולם כולו נלחם בטרור ובמשטרי הטרור, ולנו יש כ-700 הרוגים, אומר שרון לפלסטינים 'אתם השגתם את ההישג האסטרטגי שלכם דרך הטרור, והטרור הוא זה שמוביל למדינה'. כל הדיבורים על כך שלא יהיה להם נשק ושלישראל תהיה שליטה על הנעשה שם, ברור לגמרי שהפלסטינים לא יקבלו דבר כזה. הדבר יגרום למוטיבציה של הפלסטינים, והם יידעו שהטרור ישיג להם תנאים טובים יותר".
השר איתם מוסיף כי יכול להיות שלשרון ישנן כוונות טובות, אבל הצעד הזה יפיל אותו למדרון חלקלק שנפלו בו קודמיו, שחשבו שהם מסוגלים לשלוט בתהליך ואין דרך לשלוט בו. "שרון משחק פה באש. גם רבין ז"ל אמר שזה ניסיון, ואם הוא ייכשל, צה"ל תמיד יוכל לחזור, אבל אין לאמירות האלה משמעות. האמריקנים נלחמים היום במשטרים תומכי טרור ואנחנו מבטיחים להם מדינה. זה נראה לי דבר חמור ובלתי מובן, גם כלפי העולם. אני דיברתי עם אנשי קונגרס אמריקנים, שהביעו פליאה על דברי שרון ועל כך שזו טעות חמורה. המדינה הפלסטינית תהפוך לסמל ההצלחה של הטרור האסלאמי בארץ ובעולם וכל ארגוני הטרור יגיעו אליה, יתמכו בה ויפעלו ממנה, וכל ההבטחות שנשלוט בזה הן חסרות בסיס, כאילו לא למדנו כלום מטעויות אוסלו".
חבר הכנסת צבי הנדל (האיחוד הלאומי): "אני יכול ללמד עליו זכות אחת – שהוא איש חזק ובתמימותו הוא באמת מאמין שלמרות שהוא יקים מדינה לארגוני הטרור, הוא יוכל לשמור שלא יהיו להם מטוסים, טנקים, תותחים וקטיושות. לצערי הגדול הוא משלה את עצמו ואת העם. הדבר היחידי שישאלו אותו – האם הוא מסכים להקים מדינה, ומהרגע שהיא תקום, כמו כל המדינות בעולם, היא תחליט בעצמה על גודל הצבא שלה, ועל הרכב הנשק. מדינת טרור כזאת, ששוכנת לאורך כמעט כל אורכה של הארץ, אין סכנה גדולה ממנה".
ח"כ בני אילון (האיחוד הלאומי) אומר: "מטרת האיחוד הלאומי היא למוטט את הרשות הפלסטינית ולבלום הקמת מדינה פלסטינית. אמירותיו של שרון מסוכנות ונותנות לגיטימציה להקמת מדינת טרור".
חבר הכנסת מיכאל קליינר, חירות, אומר: "פתי מי שלא מאמין לשרון, שהוא מתכוון להקים מדינה פלסטינית. בציבור הימני רבים חיים באשליה שהוא לא מתכוון באמת, שהוא קורץ כשהוא מדבר, שהוא מנסה לשכנע משיקולי בחירות בלבד. כך חשבו גם על נתניהו, שהוא לפני הבחירות ב-99' אמר שהוא יכבד את הסכמי אוסלו ובסוף קיבלנו ממנו את הסכמי אוסלו באבו-אבוהה, בתוספת הסכמי חברון ו-וואי. כשהפוליטיקאים מבטיחים אסונות, הם תמיד מקיימים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. כניעה לטרור בחנוכה
צילום: גלי תיבון
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
איתם. מוטיבציה לפלסטינים
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים