שתף קטע נבחר

שרון בוועדת העורכים: מוכן לויתורים כואבים

בפגישה במסגרת "ועדת העורכים" סירב שרון להצהיר כי לא יפנה התנחלויות, ורמז כי הוא עשוי לעשות כן בעתיד. כשנשאל האם יהיה נתניהו שר החוץ בממשלתו אמר: "אינני עוסק כעת בחלוקת תפקידים"

בפגישה שקיים היום (ה') עם עורכי כלי התקשורת בישראל נשאל ראש הממשלה אריאל שרון האם הוא מוכן לחזור על אמירתו מהעבר כי לא יפנה התנחלויות. שרון סירב להצהיר כי הוא מתנגד לפינוי התנחלויות, ורמז כי הוא עשוי להסכים לכך בנסיבות המתאימות.
"כבר אמרתי בעבר שכדי להגיע להסדר מדיני - ואני גמרתי אומר לעשות זאת - אנחנו מוכנים לשלם מחיר כבד ולבצע ויתורים כואבים. הדבר מותנה בהפסקת אש, מחייב את פירוק ארגוני הטרור והקמת הנהגה פלסטינית אחרת", אמר שרון.
עוד הוסיף: "יש תשוקה לשמוע מה אהיה מוכן לפנות. ברגע שאומר את זה, זה יהיה קו ההתחלה במשא ומתן. גם אצל הפלסטינים הדברים נשארים בחשאיות מוחלטת. כשיהיה משא ומתן הוא יהיה ארוך וקשה, ועובדה זו מחייבת שלא לחשוף מראש את הקלפים".

"לא נחזור על הצעת ברק"

בפגישה השנתית שמקיים ראש הממשלה עם עורכי כלי התקשורת, במסגרת "ועדת העורכים", נשאל שרון האם בכוונת ממשלתו להציע את ההצעה שהציע ראש הממשלה ברק לפלסטינים - ושנדחתה. שרון אמר שההצעה הזו לא תוצע שוב: "כשנדבר עם הנהגה פלסטינית אחרת, לא נוכל לדבר על ההצעה הזאת, כי היא לא נותנת לישראל את הביטחון הדרוש לקיומה".
בהמשך נשאל שרון היכן הביטחון שהבטיח כשנבחר לתפקידו, וכיצד בכוונתו לטפל בבעיות הכלכליות הקשות הפוקדות את ישראל. הוא אמר שממשלת האחדות שיקים תאפשר לטפל גם בנושא הביטחון וגם בנושאים המדיניים והכלכליים. הוא ציין שהנושא הביטחוני והנושא הכלכלי קשורים זה לזה באמצעות הנושא המדיני.
שרון שב והזכיר בפגישה את הנזק הכלכלי שגורמת לישראל המלחמה בטרור ורמז שהסיוע הכלכלי האמריקני יגיע לישראל לאחר הבחירות. "מתנהלים כרגע מגעים מתקדמים בנושא הסיוע הכלכלי. אני יכול לומר בוודאות שהסיוע הזה יגיע לישראל בזמן הקרוב", אמר.

"לא עוסק בחלוקת תפקידים"

שרון נשאל גם האם ימנה את בנימין נתניהו כשר חוץ גם בממשלתו הבאה. על כך השיב שנתניהו אדם מוכשר שיתרום רבות לנבחרת שיקים לקראת הבחירות הבאות, "אך אינני עוסק כעת במינויים או בחלוקת תפקידים".
לפני כשבועיים, בטרם נבחר לראשות הליכוד, היה נושא צירופו של נתניהו לממשלת שרון העתידית גורם למתיחות בין מחנהו למחנה נתניהו. גורמים במחנה נתניהו אמרו שלאחר שהודיע שיצרף את שרון לממשלתו אם ייבחר, ניפק שרון הצהרה מקבילה, אולם זו נאמרה "בלשון רפה", ולא בהתלהבות שאפפה את התבטאותו של שרון, כשהתבטא באופן דומה על מינוי מופז לשר הביטחון בעתיד.
שרון התייחס גם לאיומי הטרור בזירה הבינלאומית מכיוון רשת "אל קאעידה" ואמר: "ישנה לישראל ידיעה שאנשי אל קעאידה נכנסו ארצה. אנו יודעים שהם נמצאים בלבנון בשיתוף פעולה עם החיזבאללה. אין ספק שישראל היא מטרה לפגיעה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
לא שולל פינוי התנחלויות. שרון
צילום: רויטרס
מומלצים