שתף קטע נבחר

מצב הרשת

הדג האנונימי שותק, נתן העצבני התבאס, עלה ירוק עלה, אתרי המוזיקה האלטרנטיבית מובילים ברשת, מתי כספי והמעריצים, ספריית אלכסנדריה און ליין ועודעלה ירוק עלה

השבוע עלה לרשת אתר האינטרנט המחודש והירקרק (איך לא) של מפלגת "עלה ירוק" ובו תחנת רדיו, מצע המפלגה, דף תרומות, פורום, מדריך למתלבט, עלון להדפסה ועוד. כדאי לשים לב לפרק הטכנולוגיה במצע: " עלה ירוק תבטיח כי אזרחים שאינם מעונינים לקנות מוצרים של חברה מסוימת (אין ידם משגת, אין להם אמון במוצרי אותה חברה וכו') לא יאבדו את זכויותיהם הבסיסיות כאזרחים, חולים, לקוחות וכו'…"
"במצב הקיים, גופים ציבוריים ומסחריים שונים מכריחים אזרחים להשתמש בתוכנות מסחריות מסוימות (דפדפן, מעבד תמלילים, בסיס נתונים וכו') כדי לקבל או לשלוח מידע בין הגופים והאזרחים. תמיכה כזאת של המדינה במונופול מסחרי אינה חוקית גם כיום, אך עלה ירוק תחדד את הנושא לכדי תקנות מעשיות ובנות יישום: כל מידע או שיטת התקשרות תהיה זמינה לכל אזרח, בעברית ובערבית, באמצעות תוכנות קוד פתוח".
ספק אם עמדות אלה יניעו ישראלים שתומכים בהן להצביע ל"עלה ירוק" – רוב בעלי זכות הבחירה נאמנים עדיין ל"סדר הישן" של ימין-שמאל. בניגוד למצעים של מפלגות אחרות, המצע "עלה ירוק" בתחום הטכנולוגיה רלוונטי לכל משתמשי המחשבים, גם אלה שמתנגדים נחרצות לעמדות שהוזכרו מעלה.

הדג שותק

מפעילי אתר השירה "דג אנונימי" הודיעו בתחילת השבוע על יציאה לפגרה ארוכה. "מטרת הפגרה היא לתת זמן לכוחות הפועלים בדג 'לעכל' רעיונות חדשים וגישות חדשות שנצטברו במהלך השנתיים הללו", כותב לי תומר ליכטש, אחד ממפעילי האתר, "כמו כן, ישנו עניין המימון, שלא היה ועדיין איננו". ליכטש לא יודע מתי האתר ישוב לפעול. "אולי כשתתגבר בנו התחושה שיש בקרבנו דבר מה חדש לומר וכשנסיבות יאפשרו זאת. או אולי כשהעדר הדג יורגש, אם בכלל, במרחב השירה הישראלית'", הוא כותב.

העצבן התבאס

נתן זהבי, האיש שעצבנותו אומנותו התיר השבוע לגולשיו לנגוס בבשרו כמו להקת דגי פירנאה מורעבים במיוחד. הסיבה: לזהבי נשבר מחלק מהמגיבים ל"זהבי מנענע", טורו באתר "נענע", שהקפידו למסור לו בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים את דעתם ביחס לאמו ויאסר ערפאת, קשריו עם הרייך השלישי ושאר "ברכות", שאינן מעידות על אופי מעודן במיוחד. זהבי קרץ ראשון והודיע השבוע על יציאה לחופשה מכתיבת המדור עד להודעה חדשה.
"נראה לי שבתקופה האחרונה אני מרגיש טיפש כשאני קורא את התגובות למדור", כתב זהבי, "אני לא מבין אותן, אני לא מבין את הרוע של אנשים, את הבורות וחוסר האינטליגנציה…אני לא מבין…למה אני צריך להטריח את עצמי לקרוא את הזבל הזה, שמתייחס לדברים שבהם אני משקיע מחשבה ואולי גם מעט כשרון כתיבה. אז נמאס לי קצת, ולמרות שאני מתעב את הסלנג הדבילי ששגור על פיו של כל אידיוט – 'חבל על הזמן', במקרה הזה, באמת חבל על הזמן".
כאשר טיפוס מחוספס כמו זהבי בורח מהמערכה אפשר להבין כמה לא קל לחלק מהכותבים להיות חשופים לעשרות תגובות מתלהמות של גולשים אנונימיים. במקרה הזה, אנשי "נענע" היו יכולים לעשות יותר כדי להגן על הכותב שלהם.

הם היו באינטרנט

"איפה הייתם כל השנים האלה! יום אחד אני אנציח בספר את כל התלאות שעברנו ביחד ולחוד. אני אזכיר רגעי תיסכול, חוסר צדק, ניצול ושימוש בכוח לרעה, מתח וסבל, עינויי דין, הוצאת לשון הרע, תהפוכות נפש, טראומות, פגיעות, עוינות, קנאה, צביעות, שחיתות, שוחד ועוד - ולכל זה, אצרף תאריכים ושמות לא בדויים (כולל אנשי ציבור) והוכחות...אתמול אמרתי שאתם כמו עוגן להישען עליו. והתכוונתי לכך. לא משנה מהו גילי ביחס לגילכם אלא הנוכחות שלכם. המילה "תודה" הופכת אפרורית מדי ביחס לגודל ההרגשה שלי ושל רחל כלפיכם".
מתי כספי כותב למעריציו בפורום "מתי כספי" באתר המצוין "מתי כספי".

מהשוליים תיפתח הטובה

אתר האינטרנט של חברת Fact Records שודרג לאחרונה ועתה הוא כולל ביוגרפיות של מוזיקאים, חדשות, חנות מקוונת וקטעים להורדה או להשמעה של הרכבים כמו "יאפים עם ג'יפים", גרונדיק וסלאבה, ישראל ופלסטיק ונוס. האתר משמש גם להפצת מוזיקה של לייבלים אחרים ומציע מיזם מעניין בשם "המרתף" – פלטפורמה למוזיקאים צעירים שמעונינים להפיץ את היצירות שלהם באינטרנט בלבד. האתר המחודש של פאסט רקורדס מצטרף לאתרים הפעילים של "פאסט מיוזיק", "פוך" ו"אמברוזיה" ומוכיח שהשוליים המוזיקליים מובילים גם בחדשנות טכנולוגית.

של מי הפנים האלה?

בסרטי הטראש של ילדותי אינדיאנים מרושעים הרבו לקרקף את הקאובויים הצודקים והאמיצים שהכניעו. אם יש ממש בידיעה שפורסמה בשבוע שעבר ב"ניו סיאנטיסט", ייתכן שאנשים שישוטטו בעתיד בסמטאות העולם השלישי יצטרכו לשמור גם על הפנים שלהם. מנתח פלסטי בכיר שמתראיין בכתבה טוען כי ניתוחי השתלת פנים יהיו אפשריים תוך שישה עד תשעה חודשים.
לטענתו, השתלת פנים היא הדרך האפקטיבית היחידה לטפל באנשים שפניהם נפגעו. בעוד שחלק מ-120 הנשאלים שהשתתפו במחקר הביעו נכונות לקבל השתלת פנים של אדם אחר, אף אחד מהם לא הסכים לתרום את פניו (אם ימות לפתע, כמובן).

AOL זונחת את פיתוח "מרבד הקסמים"

AOL החליטה לזנוח את פיתוח "מרבד הקסמים". מדובר בשירות מנויים הדומה ל"פספורט", המשמעות: בזמן הקרוב לא יהיה מתחרה ל"פספורט" שירות המנויים של מיקרוסופט, שהיה אמור לאפשר לגולשי ספק האינטרנט הגדול בעולם להיכנס לאתרים שדורשים סיסמה בקליק אחד. המשמעות: בזמן הקרוב לא יהיה מתחרה ל"פספורט".

!GADOL

"דובי הפנדה, כפי שידוע לכל, נמצאים בסכנת הכחדה…מומחים בינלאומיים שנדרשו לנושא, פיתחו עבורם תוכנת מחשב שתעזור לדובים למצוא את הזיווג האידיאלי. התוכנה תנתח את בריאותו ושושלתו של כל פנדה על מנת למצוא את הזיווג המוצלח ביותר, תוך הימנעות מהכללת קרובי משפחה….ידיעה זאת, שנפסלה לפרסום בחדשות תחקירי PCאון, נועדה להמחיש את הרעיון המרכזי של PCאון, לא להסתפק בחדשות מעניינות, אלא להתמקד רק בעיקר, שימושי, מועיל וחשוב, בעולם המחשוב".
אתר PCאון מדווח על ידיעה ופוסל אותה לפרסום בעת ובעונה אחת. פוסט מודרניזם במיטבו.

ספריית אלכסנדריה און ליין

מיליון מצרים כבר גולשים באינטרנט, אך הם מהווים שני אחוזים בלבד מאוכלוסיית מצרים. רוב המצרים אינם יודעים מה זה אינטרנט ולא יכולים להרשות לעצמם לקנות מחשב אישי עם משכורת שנתית ממוצעת של 1,500 דולרים.
בניסיון לשנות את המצב ולהפוך לכלכלה המובילה במדינות ערב, מצרים משקיעה רבות בטכנולוגיה, מקימה "כפרים חכמים" ומציעה גישה לאינטרנט חינם. גולת הכותרת של המאמצים – גירסה מקוונת של ספריית אלכסנדריה, הכוללת 1,000 סרטים, 2,000 שעות טלוויזיה ושירות מקוון המתעד כל דף אינטרנט מאז 1996, המתחרה ב"ארכיון האינטרנט" של חברת אלקסה. (בזמן כתיבת המדור השירות לא פעל). גודלם של כל אוספי ארכיון בספריה המקוונת של אלכסנדריה הוא כ-100 טרה בייט של מידע.

קצרים

חוקרים הצליחו לאחסן תמונה בתוך מולקולה.
GADOL! 2. הנה משהו קטן עבור כל מעבירי מכתבי שרשרת, כולל הודעות דואר אלקטרוני שמספרות על ילדה קטנה בעלת סוג דם A מינוס, שזקוקה לתרומת דם בדחיפות.
מה אפשר ללמוד מ-150 מיליון השאילתות ששולחים גולשי "גוגל" מדי יום?
סקר Market Watch ב"גלובס": רק 8% מהציבור שוקלים לקנות טלפון סלולרי עם מצלמה בשנה הקרובה. 64% סבורים שסלולרי עם מצלמה אינו שימושי.

בלי קשר

"אילו ילדים לא רוצים לראות את סנטה בחנוכה?". הגולש "סנטה 2" מגיב על סקירה על הסרט החדש "סנטה במשרה חלקית 2", שהומלץ לצפייה במדור "שווה צפייה" ב"נענע".
תערוכת כרזות הימורים ישנות באתר האינטרנט של מפעל הפיס.
מחולל פשיטות הרגל. צריך פשוט להדביק את שם פושט הרגל בשם הראשון בכתובת האינטרנט והדף ישתנה בהתאם.
היכונו לסרט: מלחמת המפרץ 2 – שיבוט המתקפה.
חג חנוכה שמח!

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עלה ירוק עלה
צילום: שמואל יערי,פנאי פלוס
זהבי התבאס
צילום: שמואל יערי,פנאי פלוס
הם היו כאן, מתי
מומלצים