שתף קטע נבחר

החיפושים אחרי הודיה נמשכים

אביה של הפעוטה, שנעדרת מאז שבת, עבר בדיקת פוליגרף, אולם התוצאות לא היו חד-משמעיות. המשטרה חוקרת קרובת משפחה של הילדה בת החמש מאום טובה שנעלמה, בחשד שמדובר בחטיפה על רקע סיכסוך משפחתי

המשטרה ממשיכה היום (ב') בחקירת היעלמותה של הפעוטה הודיה קדם-פימשטיין מבית אביה בירושלים. אביה של הפעוטה, אלי, נחקר במכונת פוליגרף, אולם התוצאות לא היו חד-משמעיות. בביתו נמצא מכתב שבו הוא כותב: "בקרוב נשמותנו יתאחדו", אולם לאחר בדיקות אומרים במשטרה כי אין לייחס חשיבות רבה למכתב.
החיפושים אחר הודיה שנעדרת מאז שבת בצהריים נמשכים גם היום בסיוע מאות מתנדבים - בהם 15 פרשים, בהם אזרחים שהגיעו עם סוסיהם מבאר טוביה. החשש הוא מהגשמים הכבדים הצפויים לרדת בימים הקרובים. השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, הגיע לחפ"ק המשטרה שנפתח בשכונת קרית יובל כדי להתעדכן.
"ככל שנוקפות השעות, אנחנו מודאגים יותר וחוששים יותר", אמר ניצב מיקי לוי, מפקד מחוז ירושלים. "יש מספר סימני שאלה והמאמצים נעשים גם בשטח וגם מבחינת חקירה ומודיעין". לדברי ניצב לוי, המשטרה לא תעזוב את המקום עד שתימצא הילדה.
גם משטרת ההגירה בירושלים נוטלת חלק בחיפושים ומקיימת פשיטות נרחבות בבתים של עובדים זרים. אחת הסברות היא שאם אדם זר לקח את הפעוטה, הוא לא מודע להד התקשורתי ולא יודע לאן לקחת אותה.
תיאורה של הודיה: שיער מתולתל חום, עיניים חומות, לבשה חולצה כתומה ומכנסיים כתומים ועליהם הדפס של עיגולים ומשולשים, נעלה נעליים ורודות. גובהה כ-80 ס"מ. כל הרואה אותה מתבקש להודיע מיד לתחנת המשטרה הקרובה. חברת הדלק "פז" מפיצה את תמונות שתי הילדות הנעדרות בתחנותיה ברחבי הארץ.
רוני קדם, אמה של הודיה, שמחזיקה בידיה כל העת את אחת הבובות של בתה, חזרה וקראה למי שמחזיק את הודיה, לשחרר אותה והבטיחה שלא יקרה לו דבר. "אם מדובר באירוע לאומני, אני קוראת לערביי ישראל ולפלסטינים - הודיה ילדה קטנה, ילדה של שלום, של פרחים. כולנו בני אדם, החזירו אותה אלי".
סבה של הודיה, אריק קדם: "מפקד מחוז ירושלים הבטיח לנו שאם מישהו לקח את הודיה בתום לב בלי לעשות כל רע ופוחד להחזיר אותה, לא יקרה לו כלום, רק שיחזיר את הודיה", אמר קדם. "החלטנו להציע פרס כספי גבוה למי שיחזיר את הודיה הביתה. זו הבת היחידה של הבת שלי. הודיה היא ילדה שמחה, חייכנית, אוהבת אנשים וחיות, ומדברת כמו ילדה גדולה. היא ילדה מלאת חיים. כל מה שאנחנו רוצים זה שהיא תחזור הביתה".

נעלמה מבית אביה

הודיה נעלמה מביתו של אביה, אלי פימשטיין, שחי בנפרד מאמה, רוני קדם, המתגוררת ברמת גן. לדברי האב, בשבת בבוקר הוא שיחק עם בתו בחצר הבית ברחוב בורוכוב שבשכונת קרית יובל. קצת אחרי השעה 11:00 בבוקר, נכנסו השניים לבית. האב הפעיל את מכשיר הווידיאו והושיב את הודיה מול הטלוויזיה, לצפות בקלטת לילדים, ונכנס לשירותים. לאחר זמן קצר, כשיצא האב, הוא חזר לסלון ונחרד לגלות שבתו נעלמה.
האב סיפר כי החל בחיפושים ברחובות הסמוכים כשהוא קורא בשמה של בתו, חזר הביתה וסרק כל פינה בבית, כולל בארונות ומתחת למיטות, אך לא מצא דבר. אז התקשר למשטרה ולאמה של הודיה וסיפר על שאירע.

חשד: הנעדרת הנוספת נחטפה

המשטרה חושדת כי הילדה הנוספת הנעדרת, נור אבו טיר בת ה-5, מאום טובה שבדרום ירושלים, נחטפה על רקע של סיכסוך משפחתי. אחת מקרובות משפחתה נעצרה לחקירה.
אבו טיר נעדרת מאז שבת בערב. מאות מתנדבים השתתפו היום בחיפושים אחריה באזור ירושלים. תיאורה: לבשה מכנסי ג'ינס כחולים וחולצה לבנה בעת שנעלמה. שערה שחור קצר, עיניה שחורות, גובהה 110 ס"מ.
משטרת מחוז ירושלים הקימה חפ"ק בבית הילדה בכפר. כוחות משטרה ומג"ב, בסיוע תושבי, הכפר, עורכים סריקות באזור. מהמשטרה נמסר כי כל היודע דבר על מקום הימצאה מתבקש לפנות לתחנת המשטרה הקרובה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הודיה קדם-פימשטיין
צילום רפרודוקציה: דן בלילטי
צילום: ערוץ 2
נעדרת. אבו-טיר
צילום: ערוץ 2
מומלצים