שתף קטע נבחר

מיקרוסופט: הסכם ב-100 מיליון ש' עם משהב"ט

לדברי מיקרוסופט, ההסכם הוא רישוי תוכנה הגדול שנחתם אי פעם בישראל והוא גדול אף בקנה מידה בינלאומי

משרד הביטחון וחברת מיקרוסופט חתמו בשבוע שעבר על הסכם רכש אסטרטגי לרכישת מוצרי תוכנה בהיקף של כ-100 מיליון שקל.
ההסכם, שנחתם בין אנשי משלחת הרכש של משרד הביטחון בניו יורק (מש"ן), עם בכירי תאגיד מיקרוסופט בארצות הברית, הוא הגדול ביותר שנחתם בישראל בתחום רישוי התוכנה, ונחשב לגדול במיוחד גם בקנה מידה עולמי. במסגרת ההסכם יספק התאגיד לצה"ל, למשרד הביטחון, ולזרועות הביטחון האחרות, מוצרי תוכנה בלא הגבלת כמות, שירותי הטמעה ולוקליזציה, תמיכה ושירותים לתקופה של 3 שנים.
במסגרת ההסכם רכשה מערכת הביטחון גם את מוצרי אבטחת מערכות המחשוב של מיקרוסופט, ותבסס עליהם את פתרונות אבטחת המידע של צה"ל ומערכת הביטחון. חלק נוסף בהסכם עוסק גם בשיתוף פעולה בתחום הידע בין צה"ל למיקרוסופט, וכן עידכונים שוטפים, במהלך תקופת ההסכם. בתי התוכנה הגדולים של צה"ל מפתחים מוצרי תוכנה שונים לשימוש יחידות צה"ל.
ממשרד הביטחון נמסר כי למשא ומתן קדם לימוד קפדני והשוואה לתנאי הרכש של זרועות הביטחון מחברות גדולות אחרות, כדי להשיג תנאי רכישה מיטביים. הרכש ייבוצע מכספי הסיוע האמריקני, והתשלום עבור מוצרי התכנה יועבר בתקציב דולרי, היישר לתאגיד האמריקני של מיקרוסופט. שירותים שניתנים ישירות על ידי מיקרוסופט ישראל ימומנו בתקציב שיקלי. ההסכם יבטיח גם זמן אספקה מהיר יותר של מוצרי התכנה החדשים, הצפויים להופיע בשוק בשנות ההסכם.
לדברי מנהל תחום ההתקשות העסקית במייקורוסופט ישראל, דאריל אולמן, "מערכת הביטחון נהנתה מהוזלה משמעותית של העלויות לאור איחוד הרכש לכל הגורמים תחת הסכם רכש אחד. כ-70 אחוזים מן הרישיונות שיירכשו במסגרת ההסכם מיועדים לשרתים ארגוניים, וביניהם: Windows 2000 Server, SQL Server, Biztalk Server ו- .SharePoint Portal Server“

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיקרוסופט. הסכם ל-3 שנים עם משרד הביטחון
מומלצים