שתף קטע נבחר

הנהגים של ביבי וברק קיבלו רכב בשווי 120 אלף שקל

במשרד ראש הממשלה טוענים: הם לא יכולים לנסוע הביתה במכונית השרד המשוריינת. המכוניות, מדגמי "טויוטה קורולה", הן לשימושם הבלעדי של הנהגים בשעות הפנאי. גורמים במשרד: אפילו בכירים היו חולמים לקבל רכב כזה

לזה כנראה יש כסף: לפני כמה ימים החליף משרד ראש הממשלה את רכבי השרד, המשמשים את נהגיהם האישיים של ראשי הממשלה לשעבר אהוד ברק ובנימין נתניהו. כל אחד מהנהגים קיבל רכב חדש לחלוטין מדגם "טויוטה קורולה", ששוויו 115-120 אלף שקל, כך מדווח "ידיעות אחרונות".
אלי אילוז, נהגו האישי של שר החוץ בנימין נתניהו, ודוד לוי, נהגו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, נסעו עד כה במכוניות מתוצרת "מאזדה". מדובר ברכב הניתן בפועל כתנאי שירות ומשמש את הנהגים בזמנם החופשי – לאחר שעות העבודה ובסופי שבוע. המכוניות הן אך ורק לשימושם האישי, כל עוד הם משמשים כנהגי ראשי ממשלה לשעבר, ובמשרד ראש הממשלה אסור לאיש להשתמש במכוניות אלה.
יודגש כי הנהגים זכאים לרכב צמוד על פי הנהלים הקיימים במשרד ראש הממשלה, מאחר שנאסר עליהם להחנות את המכוניות המשוריינות, שבהן נוסעים ראשי ממשלה לשעבר ברק ונתניהו, במקום לא מאובטח. נהגים של שרים, לעומת זאת, יכולים לנסוע במכוניתו של השר לביתם בתום יום העבודה.
גורמים במשרד ראש הממשלה אמרו כי זה לא סוד שנהגיהם של ראשי הממשלה לשעבר נהנים מיחס מועדף, וידוע כי שקציני רכב תמיד דואגים לנהגים, כדי שהבוסים יהיו מרוצים. במשרד ראש הממשלה יש פקידים – ואפילו בכירים – שהיו חולמים לקבל רכב חדש כזה, אמרו.
יצוין כי לפני כמה חודשים קיבלו גם ארבעת נהגיו הצמודים של ראש הממשלה שרון כלי רכב חדשים מהמדינה. ממשרד ראש הממשלה לא התקבלה תגובה לידיעה.
התנועה למען איכות השלטון קראה בעקבות הכתבה לראש הממשלה ולחשב הכללי באוצר למצוא "פתרון פחות בזבזני לנהגי ראשי הממשלה לשעבר מאשר טויוטה קורולה". התנועה ביקשה לברר מדוע זכאים נהגים להטבה כזו על חשבון הקופה הציבורית המדולדלת, והאם לא חסכוני יותר, כי הנהגים ייסעו לביתם במונית או בתחבורה ציבורית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
נתניהו. אוטו לנהג
צילום: איי פי
צילום איי פי
ברק. גם אוטו לנהג
צילום איי פי
מומלצים