שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  נלכד רוצח התינוקת שלהבת פס

  השב"כ וצה"ל עצרו את מחמוד עמרו, איש תנזים, שהודה ברצח התינוקת במרס 2001 ביישוב היהודי בחברון

  כוחות צה"ל והשב"כ לכדו את רוצחה של התינוקת שלהבת פס ז"ל, איש התנזים, מחמוד עמרו, בן 26. כך נמסר היום (ב') מהשב"כ.
  התינוקת שלהבת פס נרצחה בגיל עשרה חודשים, ב-26 במרס 2001, כאשר ישבה בעגלה, לצד אביה, בפתח שכונת אברהם אבינו, ביישוב היהודי בחברון.
  עמרו נעצר ב-27 בנובמבר 2002, על ידי חיילי גדוד "לביא", במסגרת גל המעצרים שערכו בשבועות האחרונים צה"ל והשב"כ בחברון, לאחר הקרב בו נהרגו 12 ישראלים. עמרו הודה בחקירתו כי ירה לכיוון אביה של התינוקת, ופגע בשניהם. האב נפצע מהירי.
  על פי הודאתו של עמרו בשב"כ, ביום הרצח הוא הגיע לביתו של מרוואן זלום, ראש התנזים בחברון באותה תקופה (שנהרג על ידי מסוקי חיל האוויר באפריל 2002 - פ.פ) וקיבל מאשתו של זלום איגרת ובה הוראה מטעם ארגון הפתח לבצע פיגוע נגד יהודים במהירות האפשרית. מחמוד הצטייד בנשק אנגלי והתמקם בשעות הצהריים בבית בשכונת אבו סנינה בחברון, ומשם צפה לעבר היישוב היהודי וחיפש מטרה לירי.
  לאחר כמה שעות, סמוך לשעה 16:00, הבחין עמרו ביצחק פס, אביה של שלהבת וירה לעברו כמה יריות. מהירי נפגעה שלהבת בראשה, ואביה נפצע ברגלו. עמרו הסתתר עוד כמה שעות בבית, ולאחר רדת החשיכה נמלט מהמקום בסיועו של עימאד דיכ, פעיל תנזים אחר, שנהרג מאש צה"ל באוגוסט 2001.
  לאחר הרצח עיכבה המשטרה הפלסטינית את עמרו ולאחר כמה שעות הוא שוחרר. עמרו סיפר בחקירתו כי השתתף בפיגועים רבים באזור חברון, לפני ואחרי רצח התינוקת. באחד המקרים, במהלך חילופי אש עם חיילי צה"ל, נפגע אחד משותפיו של עמרו לחוליה אולם הוא ומחבל נוסף, הצליחו להימלט.
  מוקדם יותר השנה כבר הודה פעיל תנזים אחר ברצח שלהבת פס, אולם התברר כי מדובר בהודאת שווא. צודקי זארו נעצר לפני כארבעה חודשים ובחקירתו סיפר כי רצח את התינוקת. כעת מעריכים במערכת הביטחון כי הוא הכיר את פרטי מעשה הרצח, כיוון שהיה חבר באותה חוליה של עמרו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפרודוקציה
  הרוצח כיוון לאב. שלהבת פס ז"ל עם אמה
  צילום: רפרודוקציה
  מומלצים