שתף קטע נבחר

גופתה של הודיה נמצאה סמוך לי-ם; האב חשוד ברצח

קודם לכן מצאו חוקרי המשטרה בגדי תינוק ומעדר במושב סמוך לירושלים. במקביל, נחקר אביה של הודיה, אלי, תחת אזהרה וכעת הוא חשוד ברצח. במשטרת מחוז ירושלים גוברת ההערכה כי נור אבו טיר, בת החמש, שנעלמה בשבת - נחטפה בעקבות סכסוך משפחתי

היעלמות הודיה קדם פימשטיין: גופתה של הילדה נמצאה בצהריים (יום ג') על ידי כוחות משטרה במושב סמוך לירושלים. הגופה נמצאה בשדה על ידי כוחות משטרה בעקבות מידע מודיעיני שנתקבל הבוקר. אביה של הודיה נעצר במשטרה בחשד לרצח והוא נחקר כעת על ידי צוות חקירה מיוחד בתחנת מוריה בירושלים.
גם אמה של הודיה, רוני, נחקרה היום במשטרה. בצהריים מצאו כוחות משטרה מעדר ובגדי תינוק באזור מיוער בפאתי ירושלים.
בתוך כך, גוברת ההערכה במשטרת מחוז ירושלים כי נור אבו טיר, בת החמש, הילדה השנייה שנעלמה בשבת בעיר, נחטפה בעקבות סכסוך משפחתי.

החיפושים והחקירות

אתמול לפנות בוקר נחקר האב אלי פימשטיין, לראשונה תחת אזהרה, אך חקירתו לא העלתה הוכחות חותכות נגדו. פימשטיין עבר גם בדיקה במכונת פוליגרף, אולם גם אז התוצאות לא היו חד משמעיות. בביתו נמצא מכתב שבו הוא כתב: "בקרוב נשמותנו יתאחדו". לאחר הבדיקות אמרו במשטרה כי אין לייחס חשיבות רבה למכתב. היום, כאמור, הוא נחשד ברצח.
אחר הצהריים הוצאו בני המשפחה מהבית ונערכו בו חיפושים נוספים בבית, שכללו עקירת בלטות מהרצפה. אמה של הודיה נחקרה בשעות הערב במשטרת מחוז ירושלים. זו הפעם השניה בה מובאת קדם לחקירה, ובשתי הפעמים לא נחקרה תחת אזהרה. מהמשטרה נמסר אמש כי "אין עדיין קצה חוט" בפרשת היעלמותה של הפעוטה, "אבל יש כיוון חדש".
אתמול (ב') בשעות הערב הורחבו החיפושים אחרי שתי הילדות גם לכפר הערבי ליפתא, הסמוך לירושלים. במשטרה ניסו להמשיך בחיפושים מקיפים ככל האפשר, לקראת מזג האוויר הקשה והקר הצפוי הלילה.
גם אתמול המשיכו כ-2,000 מתנדבים, שוטרים ושוטרי מג"ב מכל רחבי הארץ לחפש את שתי הילדות במזג האוויר הסוער. בין המתנדבים היו פרשים, עשרה מתוכם אזרחים, שהגיעו על סוסיהם מבאר טוביה. גם מתנדבים ממד"א וזק"א הצטרפו לחיפושים.

הוריה של הודיה למחפשים: אל תתייאשו

"הכיסא הזה, האדום, זה הכיסא שהודיה ישבה עליו בפעם האחרונה, כשנכנסנו הביתה בשבת", אמר היום אביה של הודיה בשיחה עם ynet מביתו. "שמתי אותה על הכיסא כדי שתראה וידיאו ונכנסתי לשירותים. כשיצאתי היא כבר לא היתה שם. יצאתי החוצה והתחלתי לחפש אחריה ומאז התחיל הסיוט שלי. אבל אנחנו לא מאבדים תקווה".
פימשטיין ביקש להודות לכל אלפי המתנדבים שהגיעו לחפש אחר בתו וקרא להם לא להתייאש: "אנחנו צריכים אתכם. תמשיכו לחפש, אנחנו רוצים את הבת שלנו בבית".
על השמועות שנשמעו מאז היעלמה של הפעוטה, לפיהן לאב יש יד בהיעלמות, אמר פימשטיין כי "מה שמדאיג אותי זה הבת שלי. כל השאר זניח לחלוטין".
גם רוני קדם, אמה של הודיה, הביעה תמיכה באבי בתה. "אני תומכת באלי ב-100 אחוזים, אני מאמינה באהבה של שניהם", אמרה קדם. "הודיה שלנו בחיים. אני פונה לרבנים לבקש רחמי שמים. אני לא יודעת אם הודיה עם מעיל או כובע וקר בחוץ. אל תתייאשו, תצאו החוצה, תתלבשו חם, ותעזרו לנו לחפש את הודיה, שתחזור הביתה בשלום".
קדם ממשיכה להחזיק בידיה, כפי שהיא עושה מאז נודע לה שבתה נעלמה, שתי בובות, אחת מהן בובת כלב, שהודיה אהבה. על השאלה מה היתה רוצה להגיד למי שאולי מחזיק בבתה, אמרה קדם: "היתה תפילה מיוחדת ויש מסר גם מהקב"ה וגם מהמשטרה, שאם אותו אדם יחזיר את הודיה, הכל יימחל לו. אני רק רוצה שיחזיר את הודיה ויידע שלא יקרה לו כלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האם מחזיקה את הבובות. הודיה
צילום רפרודוקציה: דן בלילטי
צילום: דן בלילטי
החיפושים אחר הודיה באזור ירושלים
צילום: דן בלילטי
מומלצים