שתף קטע נבחר

מרצ: עוזי אבן בחוץ, עיסאווי פריג' נדחק למקום ה-14

המועמד הערבי פריג' התברג תחילה למקום ה-9, אבל לאחר ערעור שהגיש מוסי רז הוא נדחק למקום ה-14 - ורז התקדם מה-13 ל-8

נבחרה רשימת מרצ לכנסת הבאה, לאחר ש-1,830 מחברי הוועידה דירגו אתמול (יום ג') את המועמדים שיבואו אחרי היו"ר, ח"כ יוסי שריד, שנבחר למקום הראשון.
במקום השני זכה חיים אורון, ואחריו רן כהן וזהבה גלאון. המקום החמישי שוריין לרומן ברונפמן, נציג העולים מרוסיה. במקום השישי דורג אבשלום וילן ובמקום השביעי אילן גילאון.
ועדת הבחירות של המפלגה קיבלה במהלך הלילה את ערעורו של ח"כ מוסי רז, ששובץ תחילה במקום ה-13 הבלתי ריאלי, אך הועלה בסופו של דבר למקום השמיני. במקום התשיעי - ח"כ נעמי חזן ובמקום העשירי - חוסניה ג'בארה. עיסאווי פריג' שבתחילה חשבו שהגיע למקום התשיעי נדחק למקום ה-14 לאחר שנקבע כי בחירתה של חוסניה ג'בארה למקום העשירי המשוריין לנשים מספק גם את השיריון לערבים וכך, פריג', שקיבל פחות קולות מרז, נדחק לאחור. פריג' הגיש ערעור על ההחלטה.
חבר הכנסת עוזי אבן, נציג ההומוסקסואלים והלסביות, שנכנס לכנסת רק לפני כמה שבועות, נדחק למקום ה-13 בלתי ריאלי.
אייל נעמן, איש אגודת ההומואים והלסביות ופעיל בכיר במרצ, אמר בכעס: "זהו יום של מכה קשה לקהילה. גם עוזי אבן וגם יעל דיין מחוץ לכנסת. אנחנו מרגישים יתומים. אבל למרות הצער והכאב הגדול, מרצ נשארה הבית שלנו. נמשיך לפעול מבפנים כדי שיהיה לנו ייצוג בכנסת הבאה".
יו"ר מרצ שריד אמר בעקבות התוצאות: "מרצ היתה ונשארה האלטרנטיבה היחידה. אם נשמע מחברים במפלגת העבודה שרוצים לחזק אותנו מול הימין הלאומני אנו נשמח, נשמח אם ירצו לחזק אותנו ונגלה כלפיהם הרבה מאוד אמפטיה". שריד סירב במהלך יום ההצבעה להביע תמיכה בחברי כנסת ספציפיים, ואמר כי הוא מצפה שייבחרו חברי כנסת מכהנים, וכי היה רוצה גם שיתווספו כמה שמות חדשים לרשימה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
שריד. אנחנו האלטרנטיבה
צילום: גבי מנשה
צילום: רויטרס
אבן. לא ריאלי
צילום: רויטרס
מומלצים