שתף קטע נבחר

ביילין ודיין מצטרפים למרצ

אם לא יהיה שינוי של הרגע האחרון, יחברו השניים לרשימה וידורגו במקומות 11 ו-12. ועידת מרצ צפויה לאשר היום את ההסכם. ביילין: "אין לי טענות למצנע, הניצחון שלו על פואד היה נס"

ועידת מרצ צפויה לאשר היום (ה') את הצטרפותם של יוסי ביילין וחברת הכנסת יעל דיין למפלגה. במסגרת הסיכום שהושג אתמול, ידורג ביילין במקום ה-11 ברשימה ודיין ב-12.
סיעת מרצ אישרה אתמול את ההסכם, בעקבות שורת מגעים שהתנהלו מאז הודחו השניים מרשימת העבודה בפריימריס. המועמדים שלאחריהם יזוזו שני מקומות אחורה. "הם רוצים להוכיח שיש להם ערך מוסף ולדעתי הם נהגו בתבונה מכל הבחינות", אמר יוסי שריד.
ביילין מצטרף תחת המסגרת של תנועת שח"ר אותה הקים באחרונה. יחד איתו יצטרפו הח"כ לשעבר חגי מרום, הסופרת צביה גרינפילד, שגריר ישראל לשעבר באו"ם, יוחנן ביין, שגריר ישראל בצרפת אלי בר-נביא, קצין תותחנים ראשי לשעבר תת אלוף במיל' דורון קדמיאל וראש המועצה המקומית של דלית אל כרמל ד"ר רמזי חלבי.
מפלגת העבודה הביעה צער על פרישת ביילין ודיין. בהודעת המפלגה נאמר: "ביילין ודיין הם בשר מבשרה של מפלגת העבודה ושירתו אותה ואת המדינה בתפקידים בכירים במשך עשרות שנים. מוזר שדווקא ביילין, שתמיד התנגד לפעילות במסגרות קטנות ואמר שהיכולת להשפיע ולשנות היא רק במסגרת מפלגה גדולה - בוחר כעת לחבור למפלגה קטנה".

ביילין: אין טענות כלפי מצנע

השר לשעבר ביילין, שספג מפלה קשה ביותר בפריימריס למפלגת העבודה ודורג במקום הלא ריאלי 38 ברשימה לכנסת, התלבט תחילה בין פניה לתנועת מרצ לבין הישארות במפלגת העבודה והמשך בפעילות חוץ פרלמנטרית, כפי שעשה בשנתיים האחרונות.
ביילין שוחח ארוכות עם יו"ר מרצ, יוסי שריד, והשניים נפגשו פעמיים.
ביילין נפגש גם עם יו"ר מפלגת העבודה, עמרם מצנע, שהביע את הערכתו לפועלו של ביילין וביקש ממנו להשאר לצידו במאבק החשוב נגד הליכוד, אך ביילין כאמור החליט לחבור למרצ.
בראיון לערוץ 2 אמר ביילין כי הוא "מקבל את דין הבוחר". לדבריו, לו רק מקומו היה נפגע - סביר להניח שלא היה עוזב את העבודה. אולם העובדה, ש"המחנה היוני" במפלגה - עליו נמנים גם יעל דיין, צלי רשף ויוסי כץ - נדחק אחורנית, הביאה אותו להחליט על פרישה.
ביילין ציין כי מצנע היה הראשון שאליו התקשר כדי לבשר לו על החלטתו. לדבריו, אין לו כל טענות כלפי מצנע, והוא מעריך ומכבד אותו. "הבחירה של מצנע, שגאלה את העבודה מהנהגתו של פואד בן-אליעזר, הייתה נס עבור המפלגה. עלינו מוטלת המשימה למנוע את הצטרפות העבודה לממשלת אחדות בראשות שרון פעם נוספת", אמר.

"זמננו יחד תם"

דיין הודיעה כבר אתמול בבוקר על פרישתה ממפלגת העבודה, בעקבות דחיקתה למקום לא ריאלי ברשימה המפלגה לכנסת. דיין ציינה כי היא מרגישה שמדובר בסופה של תקופה וכי במקום שלא רוצים בה - היא אינה רוצה להיות בו. "לא עשיתי שום דבר רע למפלגה הזאת, שילמתי מחיר אישי כבד כמעט על כל דבר שעשיתי. היתה כאן הדחה מצד החברים וזה מקובל עלי", סיכמה.
דיין מסרה כי תחזיר את כרטיס החבר שלה ללישכת המפלגה ותפסיק לשלם דמי חבר כמקובל. "זמננו יחד תם", אמרה, "ייצגתי את החברים בכבוד ובנאמנות. אין בי עצב. מפלגה איננה גוף אמוציונלי. זהו גוף אידיאולוגי והחברות בו היא כמו סוג של נישואים. כששניים מחליטים שאין התאמה – נפרדים והילדים הולכים עם אימא. אני לא אשה מוכה. הבוקר אני מרגישה שהסתיימה תקופה של שלושה דורות במשפחתי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'רמי פלדמן
ביילין. חובר למרצ
צילום: ג'רמי פלדמן
ארכיון ידיעות אחרונות
פרשה. דיין
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים