שתף קטע נבחר

השופט חשין: בלי קמיעות במערכת הבחירות

יו"ר ועדת הבחירות אסר על רשימתו של הרב כדורי להפיץ קמיעות הנושאות את תמונתו של הרב וכן תמונות עם ציורים של תיבות קסם ולחשים. "דין המפיץ קמע - עד 5 שנות מאסר", קבע השופט

תנועת "אהבת ישראל" של המקובל הרב יצחק כדורי לא תוכל להפיץ קמיעות במהלך מערכת הבחירות הקרובה. בהחלטת יו"ר ועדת הבחירות השופט מישאל חשין נקבע היום (א') אחר הצהריים, כי פעילי התנועה הפיצו קמיעות הנושאות את תמונת הרב כדורי וכי תעמולה מסוג זה אסורה על פי חוק.
מזכ"ל מפלגת העבודה, ח"כ אופיר פינס, עתר לפני כשבוע לוועדת הבחירות בטענה, כי תנועתו של הרב כדורי מפיצה קמיעות. פינס אף הגיש לוועדת הבחירות קמיע לדוגמה: הקמיע עשוי קרטון קשיח באורך 9 ס"מ וברוחב 5 ס"מ ועליו תמונת המקובל כדורי. תחת התמונה ישנה הכתובת: "סגולה לשמירה מעין הרע ולהצלחה בפרנסה לרפואה".
בחלקו התחתון של הקמיע ישנם ציורים של תיבות קסם, לחשי השבעה וראשי תיבות עמומים. השופט חשין בחן את המוצג שלפניו וקבע, כי זהו אכן קמיע שאסור להפיצו ויש בו כדי להשפיע על תקינות הבחירות. חשין ציין בהחלטתו, כי דין המפיץ קמיע או ברכה בעיצומה של מערכת בחירות, כדי להשפיע על דרך הבוחר – דינו עד חמש שנות מאסר על פי חוק.
השופט לא הסתפק בבחינת המוצג ואף הביא ממילון אבן שושן את ההגדרה למונח קמיע, כדי להוכיח מעל לכל ספק סביר כי אכן הפיצה "אהבת ישראל" קמיעות ברבים. בהחלטתו אסר השופט הפצת קמיעות כאלה או אחרים וכן שידול להצביע עבור תנועתו של הרב כדורי בכל דרך המוגדרת בסעיף 122 לחוק הבחירות כעבירה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
הרב כדורי והשר ישי. בלי קמיעות
שאולי שם טוב
מומלצים