שתף קטע נבחר

מרצ נגד שינוי

ערכת המסרים של מרצ, שהגיעה לידי ynet, מציגה את מרצ כמפלגת השמאל היחידה בארץ ויוצאת נגד היריבה שינוי ונגד היו"ר שלה, "שהתבטא בחריפות נגד נשים, גייז, מזרחים וכל גילוי של פלורליזם, סובלנות וסולידריות"

מפלגת מרצ יוצאת כנגד יריבתה שינוי ומציגה עצמה כמפלגת השמאל היחידה בישראל. כך עולה מערכת המסרים של מרצ, שהגיעה היום (ב') לידי ynet. ערכת המסרים לציבור תלווה את מרצ לכל אורך תקופת קמפיין הבחירות.
ראשית מתכוונים במרצ להדגיש את ההבדלים בינה לבין מפלגות אחרות, עם דגש על כך שמרצ היא מפלגת השמאל היחידה. במרצ טוענים שהם המפלגה היחידה שאומרת בקול רם את מה שכולם יודעים: הדרך היחידה לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים היא תהליך מדיני שסופו במדינה פלסטינית ובפינוי התנחלויות. פתרון הסכסוך נועד קודם כל עבור הישראלים ולא נעשה כ"טובה" לפלסטינים, מדגישים במרצ. "השנתיים האחרונות הוכיחו שמחיר החזקת השטחים וההתנחלויות הוא התרסקות הכלכלה, השחתת הדמוקרטיה ואיבוד הרוב היהודי במדינת ישראל".
במרצ מדגישים שהם מהפלגה היחידה שלא תחבור לממשלה עם אריאל שרון, בניגוד לשינוי והעבודה. על פי המסר, רשימת המועמדים של מפלגת העבודה מוכיחה כי בכוונת העבודה לחבור לשרון בממשלה הבאה - "העבודה אינה אלה מפלגת מרכז בעלת נטייה להתנדנד לימין".

היריבה העיקרית - שינוי

חלק משמעותי מערכת המסרים מוקדש למפלגה היריבה, שינוי. זאת בעיקר על רקע הסקרים המעידים על כך שמרצ תאבד מנדטים לטובת שינוי. במרצ מציגים את שינוי כמפלגת ימין, מבחינה מדינית כלכלית וחברתית. "לשינוי שתי מטרות בלבד: לדפוק את החרדים ולסייע לשכירים העשירים", נכתב בערכת המסרים. "שינוי, שתמכה בתקציב האנטי חברתי ומתנגדת למיסוי ההון, דוגלת במדיניות חברתית התומכת בבעלי ההון, מחזקת את האליטות ומעדיפה את ההתנחלויות על פני עיירות הפיתוח".
במרצ מתייחסים גם באופן אישי ליו"ר שינוי, יוסף (טומי) לפיד, ש"התבטא בחריפות נגד נשים, נגד גייז, נגד מזרחיות וכנגד כל גילוי של פלורליזם, סובלנות וסולידריות".
כמו כן טוענים במרצ כי שינוי היא מפלגה ש"צועקת הרבה ועושה מעט" ולא פעלה כנגד החרדים יותר ממרצ ואף תמכה בהצבעתה בתקציב שהעביר כספים לחרדים ולמתנחלים. "שנאת החרדים של שינוי היא סם החיים של ש"ס, שמגייסת דרכה מצביעים. הצבעה לשינוי מחזקת את ש"ס – ש"ס זקוקה לשינוי כדי ללכד ולאחד את השורות ולהפך".

מרצ: לעלה ירוק אין ניסיון

בהמשך מתייחסת מרצ למפלגות נוספות. עם אחד, טוענת מרצ, "מתיימרת להיות מפלגה חברתית, אבל העבירה רק 3 חוקים חברתיים. מרצ העבירה 20". על פי ערכת המסרים, מרצ העבירה יותר מפי שניים חוקים חברתיים בהשוואה לכל המפלגות החברתיות האחרות יחד.
בתגובה להצהרותיה של היריבה החדשה, ישראל אחרת, טוענת מרצ כי "לא תיתכן מערכת פוליטית ללא פוליטיקאים, כמו שלא ייתכן בית חולים ללא רופאים. חברי הכנסת של מרצ הם-הם הפוליטיקה האחרת. ישראל אחרת ממומנת על ידי בעלי הון, שרוצים דרך מועמדיה הצעירים וחסרי הניסיון להגשים את האינטרסים הכלכליים שלהם".
לבוחרים שמהרהרים באפשרות להצביע לעלה ירוק, במקום למרצ, אומרת המפלגה כי "לעלה ירוק יש מטרה אחת בלבד: להפוך את המריחואנה והחשיש לחוקיים. אין לה עמדה מגובשת בשום נושא אחר". לטענת מרצ, לחברי עלה ירוק אין ניסיון פרלמנטרי וביצועי וכי עלה ירוק מתהדרת בתואר 'תנועה סביבתית', אבל מרצ העלתה יותר חוקים סביבתיים מכל מפלגה אחרת בכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
הצבעה לשינוי תחזק את ש"ס. שריד
צילום: גבי מנשה
מומלצים