שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  30 שנות מאסר נגזרו על ה"אנס מהדרום"

  פאיז אבו קרינאת אנס שלוש ילדות בנות 7 ו-8 לאחר שחטף אותן. השופט יהושע פלפל הסביר את חומרת העונש: "זהו התיק הקשה ביותר שדנתי בו. יש לבודד את האנס שאיבד צלם אנוש, לשנות דור"

  שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזרו היום (ג') פה אחד עונש חסר תקדים של 30 שנות מאסר על "האנס מהדרום", הפדופיל פאיז אבו קרינאת. "בנסיבות הקשות המתוארות יש להטיל עונש העולה על העונש המקסימלי הקבוע לעבירה אחת", אמר שופט המחוזי, יהושע פלפל.
  אבו קרינאת הורשע באונס של שלוש ילדות בגילאים 7 וחצי, 8, ו-8 וחצי שנים. את שלושתן הוא חטף ברכבו בשעה שהלכו לתומן ברחוב. הוא לקח אותן לחורשה קרובה שם ביצע בהן את זממו, תוך שהוא קושר אותן ומכסה את פניהן. שתי ילדות נחטפו על ידו בבאר-שבע, והילדה השלישית היא תושבת אשדוד, אותה גם הכניס הפדופיל לתא המטען של רכבו, לאחר שכילה בה את זממו, עד שהשליכה מאוחר יותר.
  אבו קרינאת (32), הוא נשוי ואב לחמישה, ואשתו נמצאת בהריון מתקדם. פסיכיאטר שבדק את כשירותו לעמוד לדין קבע: "הנאשם הבין היטב את טיב המעשים המיוחסים לו וטען להגנתו כי פעל מתוך 'דחף בלתי נשלט'".
  בעדותו סיפר אבו קרינאת: "הייתי מקבל את הדחף הזה ואז הרגשתי שאני צריך לצאת לתפוס ילדה ולאנוס אותה". הוא טען כי הצליח לעצור עצמו מלבצע מעשים דומים. "היו הרבה מקרים שעמדתי ליד ילדות בבאר שבע ויכולתי לקחת אותן ולאנוס אותן, והצלחתי ברגע האחרון למנוע זאת מעצמי".

  "אני חוששת שלא אוכל להתחתן"

  אחת הילדות שהעידה במשפט אמרה: "אני מרחמת על המשפחה שלו ועל הילדים שלו כי הוא אדם חולה". לדבריה, מאז המקרה היא ביקשה להסתובב עם אולר, שכן אם היה בידה הכלי ביום האונס "הייתי מתגוננת", אמרה.
  היא סיפרה גם שהיא חוששת שלא תוכל להתחתן מכיוון שנאנסה, וכי היא מתמודדת עם הקנטות הילדים בבית-ספרה, היודעים על המקרה ואומרים לה: "עשית סקס בגיל 8".
  הילדה אמרה שעד האונס "החיים שלי היו יפים. זה כאילו שציירתי ציור יפה וילד קרע לי אותו. אבל הכי חשוב זה שאני פה ולא בקבר, שאני חיה ומדברת".

  "איבד צלם אנוש"

  סגן נשיא בית המשפט המחוזי בבאר-שבע, השופט יהושע פלפל, ציין כי גזירת העונש היתה עבורו משימה קשה עד מאוד. "כשופט ותיק נידונו בפני עשרות תיקים פליליים מסוגים שונים, אך נראה לי שזהו התיק הקשה ביותר", אמר.
  השופט ציין כי מוטלת עליו חובה ציבורית לבודד את הנאשם מהחברה לפחות לשנות דור וכי זהו צורך חיוני מאחר ומדובר לדבריו "באנס אכזר שאיבד צלם אנוש".
  "עונש המאסר לתקופה הארוכה ביותר שיוטל בעקבות אחד האישומים על כל האישומים, נראה לי תוצאה בלתי הולמת בעליל", אומר השופט. "לכן מן הדין לגזור על הנאשם עונש מאסר לתקופה ארוכה הרבה יותר מעונש של 20 שנות מאסר, וזאת כדי לתת ביטוי לסלידת החברה מהמעשים שעשה לשלוש הקטינות". לדבריו, הוא לא מצא בדברי הסניגור "אף נימוק שיש בו כדי לגרום להקלה בעונשו".
  אביה של אחת הילדות הביע חוסר שביעות רצון מהעונש ואמר: "אם לא תלו אותו אז לפחות שישאירו אותו בכלא לעולם".
  סניגורו של אבו קרינאת, עו"ד שחדה אבן-ברי אמר: "לצערי השופט לא התחשב בכך שלאחר הארועים, החזיר מרשי את הילדות לקרבת מקום חטיפתן, וכי הוא הביע רצון לעבור טיפול של סירוס כימי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דייגו מיטלברג
  פאיז אבו קרינאת. "היה לי דחף"
  צילום: דייגו מיטלברג
  מומלצים