שתף קטע נבחר

בן אליעזר: אני מצטער שהרשיון ניתן רק לבזק

אישר לחברת בזק לספק שרות גישה רחבת סרט לרשת האינטרנט; במשרד התקשורת טוענים: רובינשטיין לא מבין כלום בתקשורת"

שר התקשורת, בנימין בן אליעזר, אישר אתמול (ב') מתן שירות ADSL - גישה רחבת סרט לרשת האינטרנט - לחברת בזק, שתוכל לספק את השירות מיידית. בזק הודיעה כי 32 מרכזות מתוך 165 כבר מוכנות לאספקת השירות.
במסיבת עיתונאים בפתיחת תערוכת טלקום 2000 בת"א, הביע בן אליעזר צער על כך שהרשיון ניתן רק לבזק ולא גם לחברות הכבלים או למתחרים אחרים.
"אני עומד היום במצב שבזק הולכת להיות חברת מונופול שאי אפשר יהיה להזיז אותה ממנו גם בעתיד. לא רציתי את זה, אלא שוק פתוח. אין היום מתחרים מול בזק", אמר בן אליעזר.
שר התקשורת הדגיש כי הוא תומך בעתירת חברות הכבלים לאפשר גם להן להפעיל אינטרנט מהיר. "אני תפילה שבג"ץ יעשה לי את העבודה, ויאשר את העתירה", אמר.
אתמול הוציא בג"ץ צו המורה לשר התקשורת והיועץ המשפטי לממשלה לנמק מדוע לא יעניקו גם לחברות הכבלים רשיון להפעלת אינטרנט מהיר.
עוד אמר בן אליעזר כי למרות שבמשרדו של היועץ המשפטי לממשלה מעריכים כי ניתן יהיה לערוך את השינויים בחוק הבזק בתוך 3 חודשים, הרי שהתיקון לדעתו של בן אליעזר יימשך הרבה יותר. "לא נגמור את החקיקה בתוך 3 שנים", אמר בן אליעזר.
מקורות במשרד התקשורת מתחו היום ביקורת חריפה על היועץ המשפטי לממשלה בעניין התיקון לחוק הבזק. "הוא אינו מבין דבר בנושאי תקשורת ואינטרנט", ציינו.
בעניין אחר אמר בן אליעזר כי הוא מקווה שבתוך שבועיים-שלושה יפרסם משרד התקשורת את המכרזים לתדרים סלולריים נוספים, כדי שחברות סלולריות יוכלו להביא דור שני ושלישי של טלפוניה.
מנכ"ל משרד התקשורת, דני רוזן, אמר כי חבילת השירותים שמעניקה בזק לאינטרנט מהיר מכילה פתרונות טובים גם לעסקים וגם למשתמש המזדמן ושהתעריפים טובים אף בהשוואה לחו"ל.

קישור בקצב מהיר

על פי אישור זה יאפשר שירות ה-ADSL קישור בקצב מהיר בין ספקי האינטרנט ללקוח באמצעות מודם ADSL שיותקן על קו הטלפון של בזק.
בזק נעתרה לבקשת משרד התקשורת לפרק השירות למרכיבים (UNBUNDLING) בשיטת Bit Stream access. לצורך זה יתאפשר לספקי האינטרנט להתחבר לשירות בסיב אופטי, או באמצעות חברת בזק ל- DSLAM במתקני חברת בזק.

מקבל השירות יכול לבחור בין סוג השירות הבאים:
1. שירות גישה מהירה באמצעות ספקי אינטרנט בחיבור ישיר (ALWAYS ON ) - שירות קישור מחובר תמיד לספק אינטרנט לפי בחירת מקבל השירות. המימוש באמצעות ערוץ לוגי V.C. ייעודי בין הספק ל-DSLAM.
2. שירות גישה מהירה באמצעות ספק אינטרנט בחיבור קבוע - הלקוח מחובר קבוע לספק אינטרנט לפי בחירתו, באמצעות שרת רחב סרט ממותג (B.A.S ) של בזק.
3. שירות גישה מהירה באמצעות ספקי אינטרנט בחיבור ממותג – בחירת ספק באמצעות מסך בחירה של בזק בשתי חלופות:
א) מקבל שירות "מזדמן" (כמו שירות 135).
ב) מקבל שירות "משויך" – כלומר, הלקוח רשום מראש אצל ספק האינטרנט.

כדי להבטיח שוק תחרותי נקבע שמנוי אשר ירצה להתחבר לשירות האינטרנט המהיר דרך חברת בזק יוכל לממש זאת בשתי דרכים: המנוי יוכל להזמין בנפרד חיבור לחברת האינטרנט וחיבור לחברת בזק, ולשלם בנפרד לכל אחת מהן, כך שאם המנוי מבקש לעבור מחברת אינטרנט אחת לשניה יוכל לעשות זאת ולהישאר עם אותו קו. דרך שנייה - המנוי יוכל להזמין שרות דרך ספקית האינטרנט, כאשר החברה המספקת משלמת לבזק, והמנוי משלם רק לספקית האינטרנט.
חברת בזק קיבלה בברכה את אישור שר התקשורת למתן שירותי אינטרנט מהיר, ואמרה כי מחיר דמי השימוש החודשי ללקוחות יהיה 149 שקלים כולל מע"מ, מחיר שאינו תלוי במשך הגלישה. מהחברה נמסר כי בזק כבר פרשה את השירות בכמה עשרות מרכזות ברחבי הארץ (מתוך 200 מרכזות) ובשבועות הקרובות תחל בזק לספק את השירות באזורי מרכזות אלו. במהלך החודשים הבאים תפרוס בזק את השירות בכל המרכזות שלה, ותוכל לספק שירותי אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ תחת מגבלות הטכנולוגיה.
חברות הכבלים אמרו היום שמתן רשיון האינטרנט המהיר לבזק באופן בלעדי הוא "פגיעה אנושה בסכויי התפתחות תחרות עתידית בשוק התקשורת. שליטה מונופוליסטית של בזק בשוק האינטרנט המהיר תקשה על חדירת מתחרים לשוק התקשורת הפנים ארצית. לא מדובר בחיסול התחרות בתחום האינטרנט המהיר בלבד, אלא בחיסול התחרות גם בשוק הטלפוניה".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
בן אליעזר: זה יקח 3 שנים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים