שתף קטע נבחר

העלמות המס: שוחרר בערבות יו"ר מטה אשר

אביתר דותן נחקר בחשד להעלמות מס בסכום של 2 מיליון ש"ח במהלך חמש השנים האחרונות במסגרת של שיטה מאורגנת בה היה מעורב גם סוכן השחקנים, נוז'יק רובל. דותן: "אני לא יודע למי יש זכות ראשונים ביצירת המנגנון"

בית משפט השלום בחיפה שיחרר היום (ד') בערבות עצמית של רבע מיליון ש"ח את אביתר דותן, יו"ר קבוצת הכדורעף הפועל מטה אשר.
כזכור, חקירת מס הכנסה בפרשת העלמות המס בספורט הישראלי החלה להסתעף גם לעבר קבוצות הכדורעף. דותן נחקר על ידי אנשי מס הכנסה בחשד לביצוע עבירות של ניהול ספרי חשבונות כוזבים, שימוש במזיד בכוונה להתחמק ממס ועזרה לאחרים להתחמק ממס. על פי החשד, במהלך חמש השנים האחרונות התחמק דותן מתשלומי מס על משכורות והטבות שניתנו לשחקנים הזרים של הקבוצה, בסכום כולל של כשני מיליון ש"ח.
לטענת החוקרים, בוצעו העבירות לכאורה על פי שיטה ומנגנון בהם היה מעורב סוכן שחקני הכדורעף, נוז'יק רובל, שנחקר גם הוא ושוחרר בערבות לפני שלושה ימים. על פי החשד, עבור המשכורות וההטבות שניתנו לזרים, סיפק רובל חשבוניות עליהם נרשם "פיקדון" וכך התחמקה הקבוצה מניכוי מס במקור כפי שמתחייב בחוק. רשויות המס טוענות שסוכן השחקנים שימש למעשה כצינור להעברת המשכורות לזרים. בנוסף, נטען כי קבוצת הכדורעף ערכה הסכמי שכר כפולים עם הזרים במטרה להסתיר את שכרם האמיתי.
במהלך חקירתו במשרדי מס הכנסה בחיפה, טען דותן: "אימצתי את המנגנון הזה, אבל אני לא יודע למי יש זכות ראשונים על יצירתו". עורך הדין שי הראל, שמייצג את דותן הכחיש בשמו את הטענות: "אביתר פעל תמיד בהתנדבות וללא שכר בקבוצה. הוא לא ביצע עבירות מס ולא קיבל כספים, כל הנושא הכספי נסגר במישרין בין נוז'יק ובין המועצה האיזורית. חוקרי המס הבינו כי אביתר נקלע לפרשה הזאת בעל כורחו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 5
שחקני מטה אשר. למצולמים אין קשר לידיעה
צילום ערוץ 5
מומלצים