שתף קטע נבחר

החוקרים: יש ראיות נגד 2 ח"כים וכמה חברי מרכז

בתום חקירה מאומצת מסתמנות תוצאות החקירה בדבר שחיתות בפריימריס: בליכוד נמצאו ראיות לכאורה נגד ח"כ בלומנטל, ונגד מספר חברי מרכז ופעילים נוספים. בעבודה נמצאו ראיות נגד ח"כ אלי בן-מנחם. החשדות: שוחד, שחיתות ואיומים. הפרקליטות תחליט בקרוב אם להגיש כתבי אישום

היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה סיימה את חקירתה בחמשת תיקי חקירה, הנוגעים לעבירות בחירות לכאורה. אמש (ה') הועברו התיקים לעיון הפרקליטות, אשר תחליט אם יש מקום להגשת כתבי אישום. בכל התיקים נמצאו ראיות לכאורה נגד החשודים בעבירות של שוחד. במקביל נודע כי במשטרה מתגבשת הערכה שיש ראיות גם נגד ח"כ נעמי בלומנטל, וגם התיק שלה יועבר בקרוב לפרקליטות.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, ופרקליטת המדינה, עדנה ארבל, הנחו את הפרקליטויות השונות לתת קדימות לתיקי הבחירות ולבדוק אותם במהירות האפשרית.
בפרשת "סיטי טאוור", שבה מעורבת ח"כ בלומנטל, נמצאו ראיות לכאורה לכך שבלומנטל מימנה את לינת חברי המרכז במלון היוקרתי, והעניקה לחברי מרכז מתנות וטובות הנאה בהזדמנויות אחרות. החוקרים נוטים לקבוע שיש ראיות לכאורה שמבססות את החשד שבלומנטל העניקה לחברי המרכז שוחד בחירות, ובתמורה נבחרה למקום גבוה בפריימריס של הליכוד.
ב"פרשת בלומנטל" נחשד גם פעיל הליכוד מיכאל אלנקווה, בחשד שתיווך בין סגנית השר לבין קבלני הקולות ושילם למלון "סיטי טאוור" את הוצאות האירוח בסך 12 אלף שקלים. הוא הכחיש שבלומנטל נתנה לא את הכסף והיה עצור במשך כשבוע. גם נהגה של נעמי בלומנטל נעצר בחשד שהעביר לאלנקווה את המעטפה ובה הכסף מבלומנטל לתשלום הוצאות המלון. הוא הודה בחקירתו כי העביר את המעטפה וסיפר כי היה בקשר עם חברי מרכז ושיכנע אותם לתמוך בבלומנטל.

חברי מרכז ופעילים חשודים בשוחד, בשחיתות ובאיומים

היחידה הארצית לחקירות הונאה (יחא"ה) חקרה במשך מספר שבועות חשד לעבירות על חוק הבחירות. ארבעת התיקים שעוסקים בשחיתות בליכוד הם: תלונתה של חברת הכנסת נחמה רונן (ליכוד) נגד שני חברי מרכז המפלגה, מאיר איפרגן ומאיר עודה, בגין הצעת שוחד בחירות - במקרה זה סבורה המשטרה שיש מקום להעמיד לדין לפחות חבר מרכז אחד; תלונה דומה שהגיש נחמן שכטר נגד שני חברי מרכז הליכוד, יעקב ברנס ואלי קורנפלד - גם במקרה זה סבורה המשטרה שיש להעמיד לדין לפחות חבר מרכז אחד; תלונתו של עקיבא נוף נגד פעיל ליכוד, שנמצא מקום להעמידו לדין; תלונתו של ספדי מנדי נגד מספר ערבים מצפון הארץ שהציעו למתמודדים בפריימריס גיוס מצביעים תמורת תשלום - גם במקרה זה נמצאו ראיות לכאורה נגד חבר מרכז הליכוד נימר אבו-ג'ומעה מהכפר יפיע. העבירות שבהן נחשדים חברי המרכז ופעילי הליכוד הן שוחד בחירות, שחיתות ואיומים.
בנוסף סבורים החוקרים שיש מקום להעמיד לדין את חבר הכנסת אלי בן-מנחם (עבודה), באשמה שהציע שוחד כספי ללב קרסניקר, שהתמודד נגדו בפריימריס של העבודה, כדי שיסיר את מועמדותו.
התיקים בעניין תלונתם של רונן, נחמן וקרסינקר הועברו לפרקליטות מחוז תל-אביב. התיק בעניין תלונתו של נוף הועבר לפרקליטות מחוז המרכז, ואילו התיק בעניין תלונתו של מנדי הועבר לפרקליטות מחוז הצפון.
בנוסף הסתיימה החקירה בעניין תלונתו של גדעון סער (ליכוד) בגין איום טלפוני שקיבל. המשטרה סבורה שיש מקום להעמיד לדין אשה שהתחזתה לפעילת ליכוד ואיימה על סער. התיק הועבר לפרקליטות מחוז תל אביב.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור זיסמן
בן-מנחם. תשלום ליריב פוליטי
צילום: דרור זיסמן
צילום: גרמי פלדמן
בולמנטל. טובות הנאה ומתנות
צילום: גרמי פלדמן
צילום: ידיעות אחרונות
אלנקווה. חשוד בתיווך בין בלומנטל ל"סיטי טאוור"
צילום: ידיעות אחרונות
מומלצים