שתף קטע נבחר

אנשי מרצ "גייסו" את מתנחלי חברון לתשדיר הבחירות

חברי הכנסת שריד ורז הגיעו לחברון לצלם תשדיר בחירות וקיוו לעורר סערת רגשות בקרב התושבים, ש"תצטלם" היטב למען הקמפיין. אנשי חברון הציעו להם להתפלל להצלחה בבחירות - במערת המכפלה

אנשי מרצ הגיעו הבוקר (ד') לחברון וקרית ארבע כדי לצלם תשדיר לקמפיין הבחירות שלהם. דובר היישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, והרב הלל הורוביץ, תושב העיר, הצטרפו מיוזמתם לסיור, והאווירה התחממה מיד, לשמחת שני הצדדים.
הסיור החל בתל רומיידה, סמוך לביתו של ברוך מרזל, מספר שתיים בתנועת חירות. שריד ורז צעדו זה ליד זה, כשלמקום הגיעו ארנון והרב הורוביץ ועמדו בצד. לפתע ניגשה אליהם אחת מאנשי הקמפיין של מרצ וביקשה מהם להצטרף לשריד ורז.
ארנון סירב ואמר: "לא ראוי שאני אדבר איתו (עם שריד - א.ו). הוא רוצה להכניס אותי לתעמולה שלו".
לאחר הפצרות רבות נעתר הורוביץ להשתתף ב"הצגה" והחל לצעוק (בחיוך) לשריד: "הרב יוסף, אתם נתתם לערבים נשק. מדובר באדמה יהודית של 200-300 שנה, עד שבאו ערבים ורצחו את היהודים. השמאל הרס את הביטחון והרס את המדינה. אתם נתתם נשק למחבלים, אתם הרסתם את השלום והביטחון".
בשלב זה הצטרף גם ארנון ל"משחק" והחליט "להדריך" את הקבוצה. "ברוכים הבאים לעיר האבות חברון", צעק ארנון במיקרופון. "נתתם נשק למחבלים וחשבתם שתעקרו אותנו מפה, נכשלתם. באתם לראות שנכשלתם. כאן ההווה שלנו, העבר והעתיד. שריד, אתה יכול להירגע".
ארנון הציע לשניים לבקר את אמו ואת סבתו המתגוררות אף הן בחברון. כאשר עברה החבורה ליד ביתו של מרזל, אמר שריד: "אני מאוד מקווה שמרזל ייפסל, ואם לא, שלא ייבחר. אם כן, זה לא שיא האבסורד, שיא האבסורד זה מה שקורה פה. זה מוקד פורענות עולמי. אם תהיה פה הצתה, זה יביא לפיצוץ כלל עולמי".
אנשי מרצ המשיכו את הסיור בסמטת ארז, סמטה הנקראת על שמו של החייל ארז שמואל ז"ל שנפל במקום, ולאחר מכן בקברו של ברוך גולדשטיין בקרית ארבע.

האיחוד הלאומי: מוחים על הפרובוקציה

לאורך כל הדרך נשמעו צעקות קולניות והערות ביניים מחויכות של המתנחלים.
במהלך הסיור אמרו רז ושריד כי המתנחלים מתנכלים לשוטרים במקום והמתנחלים קראו בתגובה: "יש פה אהבה". אחד מהמבקרים, חבר מרצ ראובן אברג'יל, מראשי הפנתרים השחורים, צעק לעברם: "יש פה אהבה בין המושחתים". בתגובה קרא הרב הורוביץ: "לא להתלהב, הכל ברוגע".
בשלב מסוים נראה לאנשי הקמפיין כי הקולות רועשים מדי וכי קריאות הביניים מפריעות להם לצלם והם ניסו להרגיע מעט את המארחים, אבל זה היה כבר מאוחר מדי.
סמוך לקבר ברוך גולדשטיין אמר שריד: "אם מקום מחזיק דבר כזה, גינה כזאת, אז בסדום היו צדיקים, וזה סדום ועמורה".
בסוף הסיור אמר ארנון לשריד: "אתה תחזור הביתה, ואנחנו נישאר בבית שלנו. ההיסטוריה תשפוט אתכם, פושעי אוסלו, שנתתם להם נשק ותזכור את החלוצים שהתיישבו בחברון".
ארנון אף הציע לאנשי מרצ להתפלל במערת המכפלה: "אתם רוצים להצליח בבחירות? תנסו להתפלל במערת המכפלה, אולי זה יעזור לכם", אמר ארנון והוסיף, "אנחנו נזמין את כל חברי הכנסת לטיילת שתיחנך פה בעוד שנה, אבל אתם תראו את זה מהטלוויזיה, כי לא תעברו את אחוז החסימה".
מפלגת האיחוד הלאומי הביעה מחאה על "הפרובוקציה" שבצילומי התשדירים של מרצ בחברון. "מרצ באה לבדוק את יעילותם של כלי הנשק שפרס וביילין נתנו לפלסטינים", מסרה המפלגה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יוסי שריד. חברון
צילום: רויטרס
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
נועם ארנון
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים