שתף קטע נבחר

מרצ הודיעה: נקים מפלגה סוציאל-דמוקרטית אחרי הבחירות

בכנס בחירות גדול הודיעה המפלגה כי תקים מפלגה גדולה שתאגד אנשים מהארגונים החברתיים, מהאקדמיה ומהציבור החרדי - ותהווה אלטרנטיבה למפלגת העבודה

בכנס בחירות רב משתתפים שנערך אמש (שבת) בהאנגר 11 בנמל תל אביב, הודיעו ראשי מרצ על כוונתם להקים מייד לאחר הבחירות מפלגה סוציאל-דמוקרטית ישראלית, ברוח המפלגות הנושאות את אותו השם ברחבי העולם. במרצ אומרים כי בכוונתם להקים תנועה שתאגד בתוכה אנשים מהארגונים החברתיים השונים, מהאקדמיה, וכן מהחברה החרדית. המפלגה החדשה אמורה להוות אלטרנטיבה למפלגת העבודה.
"הכוונה היא להרחיב את מוטת הכנפיים של המפלגה", הסבירו במרצ. עם זאת, הדגישו כי אין בכוונתם להפוך את המפלגה ל"מפלגת מרכז שנייה": "אנחנו צריכים אנשים שבאים מהשמאל, וגם להגיע לקהלים חדשים. אבל אין בכוונתנו להתפזר מבחינה אידיאלוגית", אמרו במפלגה.
בכנס, בהשתתפות כ-1,000 איש, השתתפו גם הסופר עמוס עוז, הסופרת צביה גרינברג וד"ר מנחם קליין מאוניבסיטת בר אילן.
אלא שלא רק עניינים סוציאל-דמוקרטיים היו על סדר היום, וראשי מרצ ניצלו את הבמה הביתית לתעמולה פוליטית. הסופר עמוס עוז קרא לנוכחים שלא להצביע למתחרה העיקרית, שינוי, ואמר: "סדר העדיפויות של שינוי מעוות. מה ייצא למי שייקח כסף מהחרדים וייתן אותו להתנחלויות?". יושב ראש מרצ, ח"כ יוסי שריד, תקף את מפלגת העבודה וכינה אותה "מפלגה ללא תקנה, שלא ניתן לתקן אותה מבפנים. צריך להחליף אותה".
יוסי ביילין קרא ליו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, לא להיות שותף לממשלה בראשות אריאל שרון. "אני קורא ללפיד, שמכריז על עצמו כמתנגד לשחיתות, להודיע כי תנועתו לא תשב בשום ממשלה עם שרון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
"להחליף את מפלגת העבודה". יוסי שריד
צילום: גבי מנשה
מומלצים